معماری و دکوراسیون خانه

چند دکوراسیون خانه کوچک زیر ۵۰ متر که به زیباترین شکل طراحی شده اند

یکی از مشکلات اساسی عصر امروز خانه و محل زندگی است که با رشد جمعیت و افزایش بسیار زیاد قیمت زمین به یکی از دغدغه های مهم اکثر جوامع بشری تبدیل شده است. دراین بین انسان تلاش می کند با استفاده از روش های جدید و خلاق به شیوه های مختلف محل سکونت مناسبی در فضایی با مساحت کم برای خود مهیا کند. برای انتخاب یک منزل مسکونی مناسب باید عوامل مختلفی مانند دکوراسیون، نقشه و اندازه فضا در نظر گرفته شود. خوشبختانه طراحی و دکوراسیون منازل به سمت بهینه سازی پیش رفته و با استفاده از تجهیزات جدید و به کارگیری متدهای گوناگون می توان در کمترین سطح زمین بهترین طراحی ها را انجام داد و امکانات مختلف یک منزل مسکونی را در آن ایجاد کرد. در این مقاله به بررسی چند دکوراسیون خانه کوچک پرداخته و چهار خانه ای که با مساحت زیر ۵۰ متر مربع به خوبی و زیبایی طراحی شده اند را بررسی کرده ایم.

دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک

آپارتمان شماره ۱

اولین آپارتمان متعلق به یک بانو است که در زمینه مد و طراحی لباس تخصص دارد. این خانه به گونه‌ ای طراحی‌ شده است که علاوه بر محل سکونت می‌ تواند محل کار وی نیز باشد. دکوراسیون این آپارتمان بسیار زیبا طراحی‌ شده است و به خوبی می‌ تواند نیازهای یک محل مسکونی و محل کار طراحی و مد لباس را پوشش دهد. در فضای کلی آپارتمان از دو رنگ زرد و آبی به‌ وفور استفاده‌ شده است و زرق‌ و برق خاصی به محیط داده است که علاوه بر آرامش بخش کردن محیط خانه فضای مناسبی برای محل کار در زمینه مزون لباس ایجاد کرده است. برای دسترسی به وسایل کار در این خانه میز دوخت تاشو و مانکن مخصوص برای تست لباس‌ های مختلف درست در محل‌ های خاص و مناسب قرار داده شده اند که صاحبخانه می‌ تواند به‌ راحتی به آنها دسترسی داشته باشد. دیوار اصلی با یک تابلوی زیبا تزئین شده و علاوه بر آن قرار گرفتن چندین قاب عکس زیبا از جمله‌ های آموزنده بر روی دیوارهای مختلف بر جلوه فضا افزوده است. کفپوش این خانه به رنگ سفید صدفی است که علاوه بر زیباسازی فضای خانه امکان نمایش و طراحی لباس‌ ها در نور کامل را فراهم می‌ کند همچنین یک میز زیبا بین فضای آشپزخانه و سالن اصلی وجود دارد که می‌ توان از آن برای پذیرایی از مشتریان نیز استفاده کرد. در فضای خانه قفسه‌ های مختلفی برای کتاب و وسایل تزئینی و علاوه بر آن یک آشپزخانه زیبا در سالن اصلی ساخته‌ شده است. کل فضای این خانه به سبک کلاسیک طراحی‌ شده و ادغام رنگ آبی و زرد همراه با استفاده هوشمندانه از رنگ مشکی در بعضی از نقاط خانه‌ ای زیبا برای یک بانو که در زمینه مد و لباس فعالیت می‌ کند فراهم کرده است.

دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک

آپارتمان شماره ۲

دومین آپارتمان به شکلی ساده و به‌ دور از مدرنیته و به صورت منحصر به‌ فردی زیبا طراحی‌ شده است. به‌ گونه‌ ای که می‌ توان گفت که تنها وسیله مدرنی که در این آپارتمان استفاده‌ شده تلویزیون LED است که روی دیوار نصب‌ شده. در طراحی دکوراسیون این آپارتمان ۴۰ مترمربعی از مصالح ساده‌ ای مانند بتن، چوب، آجر و فلز استفاده‌ شده است که فضای خانه را از تاریکی دور می‌ کند. یک آشپزخانه کوچک و زیبا در سالن این خانه ساخته‌ شده که زیبایی محیط را دو چندان کرده است و حس خوبی به ساکنین منتقل می‌ کند. طراحی این خانه به‌ گونه‌ ای است که با داشتن آشپزخانه، اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و فضای اداری کوچک، تمام آن چیزی که از یک خانه کوچک نیاز هست را در اختیار صاحبخانه قرار می‌ دهد. کابینت‌ های آشپزخانه قفسه‌ های ساده‌ ای هستند که می‌ توان وسایل داخل آن را به‌ راحتی مشاهده و پیدا کرد. یک میز چوبی زیبا در آشپزخانه قرار داده‌ شده است که حس خوبی حین خوردن و آشامیدن ایجاد می‌ کند. همچنین دیوارهای خانه با استفاده از تخته های سه لایه  مختلف تزئین شده اند و نصب چندین قاب عکس زیبا روی دیوارها بر جلوه محیط افزوده است. استفاده از لوسترهای ساده و نورپردازی نقاط مختلف زیبایی خاصی در فضای کلی خانه ایجاد کرده است.

دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک

آپارتمان شماره ۳

آپارتمان سوم هم در یک فضای ۴۰ متری پدید آمده است و به شکلی مدرن و امروزی طراحی‌ شده که برای زوج‌ هایی که امور کاری خود را در خانه نیز انجام می‌ دهند بسیار مناسب است. در طراحی این آپارتمان از رنگ روشن و شفافی استفاده‌ شده است که سبب می‌شود فضای خانه بزرگتر به نظر برسد. همچنین یک کتابخانه بسیار زیبا در سالن اصلی قرار داده‌ شده که علاوه بر زیبایی می‌ تواند محل مناسبی برای مطالعه و قرار دادن کتاب‌ ها فراهم آورد. یکی از ویژگی‌ های مهم این آپارتمان ایجاد دو محیط کار جدا و مجزا است که زوج‌ ها می‌ توانند در صورت لزوم به انجام کارهای شخصی خود بپردازند. امروزه امور کاری بسیاری از مشاغل را می توان از منزل پیش برد به همین منظور ایجاد فضای مناسب کاری در خانه‌ یکی از مهمترین ویژگی‌ های خانه‌ های مدرن است. لذا در این آپارتمان دو فضای جدا برای این منظور در نظر گرفته‌ شده است که زوج‌ ها می‌ توانند از اتاق‌ خواب و فضای آشپزخانه که به شکل زیبایی طراحی‌ شده است به‌ صورت مشترک استفاده کنند.

دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک

آپارتمان شماره ۴

آپارتمان چهارم آپارتمانی ۴۰ متری در کشور لهستان است که برای یک زوج پرانرژی طراحی‌ شده. در دکوراسیون این خانه از مبلمان باکیفیت و در طراحی سرویس بهداشتی و آشپزخانه از تجهیزات مدرن استفاده‌ شده است. قفسه و کمدهای به‌ کار رفته در این ساختمان به رنگ سفید و با طرح چوب است که زیبایی بسیاری به محیط بخشیده است و فضاهای مناسبی برای وسایل مختلف مانند کتاب و وسایل تزئینی محیا کرده است. میز ناهارخوری این آپارتمان بسیار ساده، شیک و دارای سطح‌ رویی از جنس شیشه ضخیم است که باعث زیبایی محیط آپارتمان شده است. اتاق خواب این آپارتمان پنجره‌ ای بزرگ با چشم انداز فوق العاده از شهر دارد. ساکنین آن می‌ توانند ضمن لذت بردن از این چشم انداز در صورت نیاز آن را با پرده‌ بزرگی بپوشانند و محیط اتاق را کاملاً تاریک کنند. برای افرادی که به مطالعه علاقه دارند روی دیوار بالای تخت یک کتابخانه زیبا و یک چراغ مطالعه تعبیه شده است که علاوه بر فضاسازی بسیار کاربردی و مؤثر است.