اتاق خواب

چگونه یک اتاق خواب رمانتیک داشته باشیم؟

اتاق خواب را می توان آرامش بخش ترین فضای خانه نامید جایی که افراد برای رفع تنش های روزمره به خواب فرو می روند به این امید که روز بعد را با انرژی بهتری آغاز کنند. در اتاق خواب معمولا وسایلی قرار داده می شود که همگی آرام بخش باشند نه آنقدر خالی که افراد در آن احساس خلأ کنند و نه آنقدر شلوغ که خوابشان نبرد. اگر تازه ازدواج کرده اید و مایلید تا زیباترین و رمانتیک ترین دکوراسیون را برای اتاق خواب خود بچینید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه شوید چرا که قصد داریم شیوه چیدمان یک اتاق خواب رمانتیک را به شما آموزش دهیم.

کدام رنگ ها را در اتاق خواب استفاده کنیم؟

اتاق خواب رمانتیک

پرتقالی درخشان

در برخی مقالات آمده است که رنگ کاراملی می تواند در اتاق خواب بسیار آرامش بخش عمل کند اما تجربیات کاربران چیزی خلاف آن را می گوید. به گفته بسیاری پرتقالی گرم می تواند همانند یک جادوی عاشقانه ایفای نقش کند. گفتنی ست که نارنجی مایل به زرد و نارنجی مایل به قرمز هر دو برای داشتن یک اتاق خواب رمانتیک مناسب هستند.

اتاق خواب رمانتیک

بنفش آلویی

به گفته بسیاری استفاده از این رنگ در اتاق خواب آرامش فوق العاده ای را به ارمغان خواهد آورد. این رنگ را می توانید در تناژ مختلفی استفاده کنید. اما دقت کنید که اگر رنگ بنفش تیره را انتخاب کردید حتما از رنگ های متضاد آن نیز در اتاق بهره ببرید.

اتاق خواب رمانتیک

آبی اقیانوسی

استفاده از این رنگ در فضای اتاق خواب حس صمیمیت، گرما و آرامش را القا می کند. البته استفاده از رنگ آبی اقیانوسی در مناطق سردسیر پیشنهاد نمی شود چرا که ممکن است افراد در این اتاق سردشان شود. اما اگر در مناطق مرطوب و گرم زندگی می کنید بدون درنگ اتاق خواب خود را به این رنگ زیبا در آورید.

اتاق خواب رمانتیک

کله غازی

این رنگ می تواند اتاق خواب شما را رمانتیک و عاشقانه کند بدون آنکه انرژی بسیار زیادی را القا کند که خواب آلودگی را به طور کامل از شما بگیرد. البته این بدان معنی نیست که همه چهار دیوار اطراف اتاق خوابتان را به این رنگ در آورید. پیشنهاد ما به شما این است که تنها یک دیوار را به این رنگ مزین کنید و یا تعدادی از وسایل خود را به این رنگ انتخاب کنید تا تنها خط و خطوطی از آن در اتاق خوابتان پدیدار شود.

اتاق خواب رمانتیک

قهوه ای خاکی

این رنگ رنگی فوق العاده شیک، گرم و آرامش بخش است. در کنار این رنگ می توانید از رنگ هایی مانند قهوه ای و یا نارنجی استفاده کنید تا به فضای فوق العاده اتاق خوابتان جلوه ای ویژه ببخشید. همانند رنگ بنفش اگر از تناژ پر رنگ قهوه ای خاکی استفاده می کنید حتما سعی کنید تعادل میان رنگ های تاریک و روشن را حفظ و رعایت کنید. چرا که استفاده بیش از اندازه از این رنگ و خانواده هایش در اتاق خواب جو را سنگین می کند. البته شما می توانید با استفاده از وسایل چوبی رنگ قهوه ای را با المان هایی از طبیعت به اتاق خوابتان اضافه کنید. به خصوص که اگر سقف شما چوبی باشد محیط اتاق خوابتان را به شدت رمانتیک و عاشقانه می کند.

اتاق خواب رمانتیک

بهترین نورها برای اتاق خواب

پس از بررسی این رنگ های عاشقانه برای اتاق خواب نوبت به آن می رسد که بدانید نور اتاق خوابتان چگونه باشد بهتر است. درست است که نورپردازی اتاق خواب انواع مختلفی دارد اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بگوییم بهترین نورپردازی برای اتاق خواب نورهای انعطاف پذیر و قابل کنترل است که با استفاده از دیمر در اختیارتان قرار خواهد گرفت. با استفاده از دیمر شما می توانید در هر شرایط و زمان لازم نور را متناسب با خواست خود کم یا زیاد کنید.

نور ملایم در شب آن هم در اتاق خواب سبب می شود که خواب راحت و آسوده ای را تجربه کنید و به راحتی به خواب فرو روید. از سوی دیگر مهمترین نور در اتاق خواب شما نورهایی هستند که در کنار تختخواب شما قرار می گیرند. شما می توانید از این نورها در پشت تختخوابتان و بر روی دیوار آن نیز استفاده کنید. برای این کار لازم است تا در پشت تختخوابتان یک دیوار کاذب داشته باشید چرا که این چراغ ها بر روی این دیوار ها نصب می شوند. اگر این کار نشدنی است می توانید به راحتی از چراغ خواب استفاده کنید و آن را روی میز کنار تختخوابتان قرار دهید. در این مورد دقت کنید که ارتفاع آن را طوری تنظیم کنید که نور آن به طور مستقیم بر روی صورت شما نتابد. همچنین استفاده از لامپ های فلورسنت در کنج ها و گوشه های اتاق می تواند فضای شما را روشن کند ضمن آنکه در مصرف انرژی هم صرفه جویی می کنید.
نور دیگری نیز وجود دارد که باید به آن دقت کنید و آن نوریست که از خورشید و از پنجره به اتاق خواب شما وارد می شود. برای تنظیم این نور حتما از پرده های حصیری و کرکره استفاده کنید. مسلما دوست ندارید صبح هنگامی که در خواب عمیقی هستید، نور تندی چشم شما را بیازارد. همچنین پیشنهاد می شود کلید های چراغ را در ورودی اتاق و در کنار تختخوابتان قرار دهید تا به راحتی بتوانید چراغ ها را خاموش و روشن کنید.

اتاق خواب رمانتیک

بر اساس این قوانین تختخواب را اینگونه قرار دهید

بعد از نورپردازی لازم است به محل درست قرارگیری تختخواب در اتاق بپردازیم. بنا بر تحقیقات صورت گرفته معلوم شده است که افراد یک سوم از عمر خود را در این اتاق می گذرانند پس باید در چیدمان آن دقت لازم را به عمل آورد. در این قسمت به این موضوع خواهیم پرداخت که تختخواب کجا قرار بگیرد بهتر است.
برای این کار بهتر است از قواعد فنگشویی بهره ببرید. بهتر است قسمت بالایی تختخوابتان در حدود ۳ الی ۵ سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد تا انرژی و جریان هوا بتواند میان آن گردش داشته باشد. همچنین اگر فاصله مشابه را از کناره تخت تا دیوار هم حفظ کنید بهتر است.
از سویی گفته می شود که قسمت پایین تخت یعنی جایی که پاهایتان را قرار می دهید نباید رو به در ورودی باشد. این کار سبب می شود تا انرژی سایر نقاط خانه مانع از یک خواب آرامش بخش برای شما شود.
از همه مهمتر برای داشتن یک خواب آسوده در اتاقی رمانتیک حتما از تشک های مناسب استفاده کنید. هر قدر که به چیدمان، نورپردازی و رنگ مناسب اتاق دقت کنید نداشتن یک تشک مناسب قطعا شما را از ماندن در این اتاق فراری خواهد داد.

نوشته های مشابه