معماری و دکوراسیون خانه

۱۱ اتاق نشیمن اسپانیایی که می توانند الهام بخش شما باشند

در این مقاله به بررسی چند نشیمن به سبک اسپانیایی می‌ پردازیم که سبک و سیاقی جذاب دارند و جزئی از خانواده‌ مدیترانه‌ ای به شمار می‌ روند که بدون استثنا گرم، دلپذیر و باب روز هستند. این سبک با دیوارهای گچکاری سنتی، کاشیکاری‌ های دکوراتیو و سقف‌ های گنبدی بلند شناخته می‌ شود. این یازده اتاق نشیمن اسپانیایی شما را ترغیب می‌ کند که برای بازسازی منزلتان آن را در نظر داشته باشید.

اتاق نشیمن اسپانیایی

فضای داخلی به سبک اسپانیایی

فضاهای نشیمن به سبک اسپانیایی علاوه بر آن که تجسمی سنتی و نفس‌گیر دارند حس صمیمیت و راحتی را نیز بر می‌ انگیزد. این فضای سرزنده‌ خیره‌کننده از brumleygapdesign دیوارهای سفید گچکاری، شومینه کاشیکاری و تیرچه‌ های چوب طبیعی  در معرض دید را به نمایش می‌ گذارند تا به آن حس فضای روستایی اسپانیا را ببخشند.

اتاق نشیمن اسپانیایی

تجربه با رنگ

از آنجا که این طراحی‌ ها بیشتر از زندگی اسپانیایی الهام گرفته شده اند سایه‌ های چوب طبیعی سفید رنگ آن را در برگرفته این فضای جذاب از ginger.ar15 ثابت می‌ کند که باید در انتخاب رنگ جسور باشیم. فضای میان نقاشی بسیار بزرگ فریدا کالو و قالی طرحدار پرطراوت در زیباترین حالت ممکن  از رنگ و انرژی سرشار است.

اتاق نشیمن اسپانیایی

لوازم تزیینی و آنتیک

سبک اسپانیایی به تاریخ ارج می‌ نهد و  در سراسر فضا از عناصر کلاسیک بهره می‌ برد. در این اتاق نشیمن از panache_of_amarillo لوستر بزرگ فلزی را می‌ بینیم که فضای نشیمن را کلاسیک کرده‌ است. در دیگر قسمت‌ های اتاق نمادهای اسپانیایی نظیر سفال و وسایلی از چوب طبیعی به نمایش گذاشته شده‌ است.

اتاق نشیمن اسپانیایی

تیرچه های چوبی بسیار بزرگ

تیرچه‌های سقفی بسیار بزرگ در معرض دید در این اتاق کار shummingbirdnestevent به اتاق حسی از کهنگی و قدمت می‌ بخشد که به زیبایی در کنار دیگر اجزای سبک اسپانیایی قرار می‌ گیرد. عناصر بیرونی و درونی در این فضای زنده  به خوبی تجسمی از حال و هوای مدیترانه‌ ای است (حتی اگر در آن حوالی زندگی نکنید)

اتاق نشیمن اسپانیایی

سقفهای طاق دار و تیرهای در معرض دید

این اتاق نشیمن از harmonicasa بسیار چشمگیر است و سبک کلاسیک اسپانیایی را به نمایش می‌ گذارد. این سقف بلند و تیرهای در معرض دید را لوستر کار شده فلزی نصب شده بر سقف گنبدی کامل می‌ کند حتی اگر خانه‌ شما از ویژگی‌ های معماری داخلی اسپانیایی برخوردار نباشد  قرار دادن تنها یک لوستر فلزی بزرگ به آن فضا ظاهر جدیدی می‌ دهد که به اتاق نشیمن شما جلوه‌ ای دوچندان می‌‌ بخشد.

اتاق نشیمن اسپانیایی

سقف گنبدی

در این نشیمن نفس‌ گیر از discinteriors سقفی گنبدی می‌ بینیم که فضا را نسبت به آنچه که هست دلبازتر و روشن‌ تر نشان می‌ دهد که وقتی اسباب و اثاثیه‌ شیک با رنگ‌ های خنثی در چنین فضایی چیدمان شود نمونه بسیار خوبی از طراحی مدرن اسپانیایی را به نمایش می‌ گذارد.

اتاق نشیمن اسپانیایی

گچبری و شومینه

اغلب خانه‌ های اسپانیایی دارای یک نقطه‌ کانونی یا یک قطعه‌ دکوراتیو در قلب اتاق هستند. این فضای دوست ‌داشتنی از cestesdesign با یک شومینه گچبری شده جذاب به فضای داخلی عمق و گرما می‌ بخشد. بقیه فضای اتاق ظاهری روستایی و خنثی دارد و به طرزی باورنکردنی دلنشین و صمیمی است.

اتاق نشیمن اسپانیایی

تکرنگی

اگر سفید یکدست رنگ محبوب شما باشد عاشق این کار اسپانیایی از kerryvasquedesign می‌ شوید. این اتاق نشیمن پرنور سفیدرنگ، بانشاط و پرشور است بی‌ آنکه ذره‌ ای بی روح به نظر برسد. سایه‌ های متنوع سفید دوست داشتنی است و به فضا عمق می‌دهد.

اتاق نشیمن اسپانیایی

لوازم تزئینی اسپانیایی

این فضای زنده از haciendachic با لوازم جانبی متنوع بر اساس فرهنگ اسپانیا نظیر فرش‌ های دستباف رنگ روشن و گیتار چیدمان شده‌ است. حتی اگر طاق‌ های قوسی شکل یا تیرچه‌ های در معرض دید ندارید تنها با قرار دادن چند نماد از چیدمان اسپانیایی حس جهانگردی خوش ذوق را در فضای منزلتان ایجاد کرده‌‌ اید.

اتاق نشیمن اسپانیایی

قفسه کتابی به غایت مرتب

این فضا از therangebyronbay طاقچه‌ های روستایی است که به شکل قفسه کتاب به خوبی مرتب شده‌ اند. اصل طراحی اسپانیایی بر پایه‌ میراث خانوادگی و حفظ تاریخ در خانه استوار است. وقتی بحث چیدمان منزلتان به میان می‌ آید بر عناصر معنادار دکوراتیو تمرکز کنید و حس آن فضا را در تار و پود خانه‌ تان خلق کنید.

اتاق نشیمن اسپانیایی

کاشیهای تالاورا

کاشی‌ های سرامیکی تزئینی نظیر آنچه در این اتاق نشیمن توسط zioandsons به کار رفته برای نشان دادن حس اسپانیایی مناسبند. این کاشی‌ های خوش طرح و رنگ از دستشویی تا آشپزخانه و از آنجا تا پای پله‌ های پایین اتاق نشیمن (همانطور که در این تصویر می‌ بینید)  به هر خانه‌ ای رنگ و هویت می‌ بخشند.

اگر مجذوب ظاهر روستایی اسپانیا شده‌ اید یا عاشق تماشای رنگ‌ های روشنی هستید که ترکیب بی‌ نظیری از نمادهای سنتی مکزیک و اسپانیا هستند، راهکارهای فراوانی برای وارد کردن این زیبایی‌ ها به درون خانه‌ تان وجود دارد.

حتی اگر جزییات معماری برجسته اسپانیایی را در فضای خود نداشته‌ باشید با قرار دادن خرده‌ ریزهایی نظیر سفال‌ های باستانی یا فرش‌ های دستباف رنگ روشن بی آنکه هزینه‌ های هنگفت بازسازی به شما تحمیل شوند فضای بی‌ نظیر اسپانیایی را در فضای نشیمن‌ تان ایجاد کنید.

نوشته های مشابه