اتاق خواب

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

حتماً شما هم با این موضوع موافقید که هر چیدمانی که برای این اتاق در نظر بگیرید بعد از گذشت مدتی برایتان تکراری و خسته کننده می شود و دوست دارید از صفر تا صد آن را تغییر دهید. برای ایجاد تغییرات لازم نیست که همه چیز را عوض کنید. می دانید که تغییرات اساسی هم زمان بر است و هم هزینه بر. شما با چند تغییر کوچک در رنگ‌ ها، پارچه‌ ها و حتی جا به‌ جایی وسایل می‌ توانید تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود را به راحتی انجام دهید.

تأثیرات بزرگ را با تغییرات اندک حس کنید

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

به نظر شما بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به یک اتاق خواب شیک چیست؟

تعویض تعداد اندکی از وسایل

مبلمان و روتختی نرم و وسایل دکوراتیو یکی از بهترین راه‌ ها برای جذاب کردن اتاق‌ خواب شماست. یک فرش برای اتاق تهیه کنید، روی تخت خوابتان از کوسن‌ های بزرگ استفاده کنید یا اصلاً کوسن‌ ها و بالش‌ ها را تعویض کنید. دیگر اقلام تزئینی مانند آثار هنری، شمع‌ ها، قاب عکس و لامپ‌ های تختخواب هم می‌ توانند به تغییر فضا و ایجاد محیطی لوکس کمک کنند. اگر می‌خواهید کمی فراتر از اینها عمل کنید تاج تختخواب می‌ تواند این کار را به‌ راحتی برای شما انجام دهد و به یک نقطه کانونی در اتاق‌ خواب تبدیل شود. به‌ عنوان‌ مثال شما می‌ توانید یک تاج بنفش به تخت خوابتان بیفزایید و رنگ روتختی‌ ها را متناسب با آن تغییر دهید و جلوه‌ ای ویژه به اتاق‌خوابتان ببخشید.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

تغییرات را از پایه آغاز کنید

رو تختی ها را تعویض کنید

به‌ طور میانگین ما یک‌ سوم از عمرمان را در تختخوابمان می‌ گذرانیم با این اوصاف به نظر می‌ رسد که رسیدگی و توجه به دکوراسیون آن خالی از لطف نیست و سرمایه‌ گذاری خوبی محسوب می‌ شود. به‌ عنوان‌ مثال می‌ توانید یک تشک مناسب و راحت برای تختخوابتان انتخاب کنید، ملافه و بالش‌ های راحت و زیبا خریداری کنید و حس خوب را چاشنی اتاق‌ خوابتان کنید. جایی که یک‌ سوم از عمرتان را در آن می‌ گذرانید بسیار مهم است. بعضی از افراد جنس پنبه را برای وسایل تختخواب خود می‌ پسندند چرا که نرم است و بسیار راحت و از طرفی هم طبیعی است و به پوست امکان نفس کشیدن می‌ دهد. شما می‌ توانید کار را ازاینجا آغاز کنید پایه را درست کنید و سپس به سراغ اضافه کردن وسایل دکوراتیو بروید و شکل و شمایل اتاق‌ خوابتان را زیبا کنید.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

چگونه وسایل قدیمی را با وسایل جدید ترکیب می کنید؟

تن چوبی را حفظ کنید

هنگام خرید وسایل جدید برای اتاق‌ خوابتان به رنگ‌ ها، پارچه‌ ها و شکل وسایلی که در اتاقتان وجود دارد حتماً دقت کنید. این می‌ تواند شروعی مناسب برای تغییر و تحولاتی باشد که قرار است داخل اتاق‌ خوابتان انجام دهید. ترکیب و مطابقت وسایل نو با کهنه امروز موردتوجه بسیاری قرارگرفته است. پس از ترکیب وسایل و الگوها با یکدیگر اصلاً نترسید. ضمناً اگر شما تصمیم دارید تا روند جدیدی را در اتاق‌ خواب خود پیش بگیرید پیشنهاد می‌ شود تن چوبی را حتماً در اتاق‌ خوابتان حفظ کنید این کار سبب می‌ شود ترکیب وسایل نو و قدیمی به بهترین شکل صورت گیرد.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

چه سبکی را برای اتاق خوابتان می پسندید؟

سبک گرم و با نشاط یا سرد و زمستانی؟

هر فصلی که از راه می‌ رسد نفسی تازه دارد و حال و هوایی خاص. حال که کم‌کم فصل زمستان از راه می‌ رسد می‌توانید از گل و گیاه تازه در اتاق‌ خوابتان استفاده کنید و هوای بهاری را در کنار فصل زمستان به اتاق‌ خوابتان عرضه کنید. این راهکار ارزان روح تازه به اتاقتان می‌ بخشد و کمک می‌ کند که راحت‌ تر نفس بکشید.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

چگونه می توانید فضا را لوکس کنید بدون آنکه مجبور باشید پول زیادی خرج کنید؟

به تغییر و تعویض رو تختی و بالش ها بسنده کنید

در این مورد به‌ خصوص همه‌ چیز به لایه بندی بر می‌ گردد. شما می‌ توانید بسیاری از رنگ ها و بافت‌ ها را از طریق لوازم تزئینی و مبلمان نرم به اتاق‌ خوابتان اضافه کنید که اصلاً هزینه‌ زیادی در بر ندارد. قرار دادن تعدادی بالش اروپایی با طرح‌ های زیبا در پشت بالش‌ های معمولیتان می‌ تواند کاملاً ظاهر تختخوابتان را لوکس و زیبا کند. همانطور که گفتیم گیاهان هم ازجمله موارد دکوراتیوی هستند که در عین‌ حال که ارزانند حال و هوای اتاق را تغییر می‌ دهند. استفاده از گلدان‌ های بزرگ و یا گل‌ هایی با رنگ خاص جلوه‌ ای لوکس را به اتاقتان می‌ بخشد. در آخر فرش‌ های زیبایی که در اتاق پهن می‌ کنید می‌ تواند صمیمیت و گرما را به اتاق‌ خوابتان ببخشد.

مواردی که معمولا در دکوراسیون اتاق خواب نادیده گرفته می شوند

مردم تمایل دارند اتاق‌خواب خود را با مبلمان بزرگ و در هم‌ و بر همی بچینند. اینکه در فضای اتاق جایی برای رفت‌ و آمد راحت داشته باشید و فضاهای مهم خالی را از بین نبرید بسیار مهم است. از سوی دیگر اتاق‌ خواب را می‌ توان نوعی پناهگاه و مأمن دانست به همین دلیل افراد به میزان زیادی به نورپردازی آن دقت می‌ کنند. نورپردازی گرم در محیط می‌ تواند اتاق‌ خواب آرامش بخشی را بسازد. این کار را می‌ توانید به‌ راحتی از طریق تعویض حباب‌ ها، تغییر لامپ‌ ها در سقف و کف و افزودن شمع انجام دهید.

نوشته های مشابه