طراحی صنعتی

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین و قطعاتش

از مبلمان یکنواخت و معمول خسته شده اید؟ به دنبال نوآوری در حوزه مبلمان هستید؟ نگران نباشید. طراحان بسیاری هستند که مثل شما می اندیشند و با پرواز دادن اندیشه از امکاناتی غیر معمول برای طراحی مبلمان بهره می گیرند. این بار به سراغ طراحی مبلمان با استفاده از ماشین رفتیم. این مبلمان یا در حد نمونه و تنها برای نمایش خلاقیت و توانایی طراح عرضه شده اند یا به عنوان یک آیتم لوکس در تعداد محدود و با قیمت های گزاف به فروش می رسند. البته مدل هایی هم وجود دارند که ساده تر هستند و می توانند الهام بخش باشند تا هر علاقه مندی که کمی دست در کار دکوراسیون دارد با بهره گیری از خلاقیت خود محصولات مشابهی را بسازد. برای دیدن این نمونه ها با ما همراه باشد.

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین

میز بیلیارد ساخته‌ شده از ماشین شورلت کوروت

امروزه استفاده از میز بیلیارد در باغ‌ ها و خانه‌ های ویلایی بسیار رایج شده است. گاهی اوقات استفاده از ماشین‌ های از رده خارج شده می تواند ایده خوبی برای ساختن یک میز بیلیارد منحصر به‌ فرد باشد که نمونه‌ اش را در هیچ خانه‌ ای نمی‌ توان دید. در ایالات‌متحده آمریکا میز بیلیاردی از ماشین شورلت کورت ساخته‌ شده است که این میز بیلیارد بسیار زیبا دارای چراغ هاییست که در شب روشن می‌ شوند و زیبایی این میز را دو چندان می‌ کنند.

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین

تخت اتاق کودک با الهام از ماشین فراری کمپانی Matelpro

امروزه انواع مختلف و زیادی از مبلمان و دکوراسیون اتاق کودکان را می‌ توانید در بازار پیدا کنید. در این میان جالب‌ ترین وسیله برای اتاق کودکان تختی به شکل ماشین است. این تخت‌ ها برای کودکانی مناسب است که رویای ماشین سواری را همیشه در ذهن خود دارند. بیشتر این تخت‌ ها توسط کمپانی Matelpro یک شرکت فرانسوی تولید می‌ شود که دارای رنگ‌ های شاد و مطابق با سلیقه بچه‌ ها است. در اینجا نمونه ای از طراحی تخت کودک که از ماشین فراری الهام گرفته شده است را نشان داده ایم که بسیار مورد علاقه کودکان است و جذابیت آن به‌ قدری بالاست که کودکان بیشتر زمان خود را صرف بازی در اتاق خود می‌ کنند و از فضای اتاق لذت می‌ برند. درکشور ما هم طراحی تختخواب کودک بر اساس طرح ماشین متداول شده و شما می توانید به راحتی از این امکان برای فرزند خود استفاده کنید.

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین

کاناپه‌ هایی خاص از جنس ماشین

طراحان زیادی روی طراحی مبلمان با الهام از بخش های مختلفی از ماشین های متفاوت کار کرده اند و برخی حتی قطعات خود ماشین های قدیمی را به خدمت گرفته اند. این نوع مبلمان چیزی است که به فراوانی با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید مشاهده کنید. اما همانطور که قبلا گفتیم اغلب این طرح ها درحد نمونه سازی یا استفاده در پروژه های خاص است و این محصول هنوز به صورت تجاری و گسترده به بازار عرضه نشده است. پس تنها ببینید و لذت ببرید و اگر دست اندرکار تولید درحوزه مبلمان هستید می توانید با الهام از این طرح ها شما هم یک اثر هنری خلق کنید.

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین

میز کار منحصربه‌ فرد با الهام از خودروی سواری

فضای اداری را تصور کنید که کارمندان آن پشت میزهایی به شکل ماشین نشسته اند. البته که این کار چندان متداول یا حتی مقبول نیست مگر این که فضای مزبور متعلق به یک شرکت خودروسازی باشد و این کار به صورت سمبلیک انجام شود. ولی خوب طراحان علاقه مند به نمایش هنر خود درحوزه تلفیق مبلمان و ماشین این حوزه را هم بی نصیب نگذاشته اند و میزهای کار زیبایی با استفاده از همین کانسپت تولید کرده اند.

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین

میزعسلی، میز تلویزیون و اکسسوری از قطعات ماشین

خلاقیت انتهایی ندارد و بخش های مختلف یک محصول مثل ماشین می تواند دستمایه ایجاد یک اثر هنری شود که حتما علاقه مندان به حوزه ماشین از تماشا و احیانا اگر این سعادت نصیبشان شد داشتن آن در خانه لذت می برند. محصولات متنوعی از این رهگذر ساخته شده که شما را به دیدن برخی از آنها دعوت می کنیم. برخی از کارها اینقدر ساده هستند که شاید خود شما هم بتوانید با کمی آشنایی با اره و میخ و چکش و رنگ و با استفاده از قطعات ماشینی که می شناسید یا در دسترس دارید مشابه آن را بسازید.

طراحی مبلمان با استفاده از ماشین

استفاده از لاستیک خودروهای سواری در مبلمان محوطه و دکوراسیون منزل

اگر دوستدار ماشین هستید برخورداری از این یکی واقعا کار ساده ای است و خودتان می توانید دست به کار شوید. با تغییرات کوچک بر روی لاستیک‌ های بلااستفاده خودروها می‌ توانید مبلمان زیبا و منحصر به‌ فردی را برای محوطه خارج از منزل و حتی دکوراسیون داخل منزل خود بسازید. این لاستیک‌ های رنگی و خاص جلوه خاص و زیبایی را به خانه شما می‌ دهند. گاهی به‌ شکل میز در دکوراسیون داخلی و گاهی هم به‌ صورت مبلمانی زیبا در محوطه خانه شما خودنمایی و فضایی دلنشین را برای شما ایجاد می‌ کنند.