سایر

ساخت اکسسوری های خلاقانه با لگو

لگو در واقع مخففی از دو واژه  leg godt است. گروه LEGO در سال ۱۹۳۲ توسط Ole Kirk Kristiansen تأسیس و سپس این شرکت از پدر به پسر منتقل شد و اکنون متعلق به Kjeld Kirk Kristiansen از نوادگان وی است. این شرکت در ابتدا کارگاهی کوچک بود که طی گذشت زمان و کسب محبوبیت امروز تبدیل به کارخانه ای بسیار بزرگ و معروف شده است. البته قطعات لگو با ظاهر فعلی در سال ۱۹۵۸ متولد شد. شیوه اتصال لوله ای آنها به یکدیگر به کاربران این اجازه را داد که بتوانند هر چه دوست دارند را بسازند و همین موضوع سبب شد که از آن روز تاکنون ذره ای از محبوبیت آن کاسته نشود و هر فردی در هر سنی از بازی کردن با آن لذت ببرد. جالب است بدانید که اولین قطعه پلاستیکی لگو در سال ۱۹۴۷ ساخته شد و از آن زمان تا به امروز شکل ها و مدل های مختلفی از آن وجود دارد یکی از یکی بهتر و جذاب تر. استفاده از لگو کاملا بستگی به تخیلات شما دارد. برخی از معلمان خلاق از لگو برای آموزش دانش آموزان استفاده می کنند برخی دیگر از آنها حیوانات و وسایلی می سازند و بدین وسیله کودکان را آموزش می دهند. اما اگر خلاق تر باشید کمی فراتر از اینها می روید و چیز هایی خلق می کنید که روزانه از آنها زیاد استفاده می کنید. آیا می دانید با لگو چه کارهایی می توانید انجام دهید؟ در ادامه  مطلب با ما همراه شوید تا با نحوه ساخت اکسسوری های خلاقانه با لگو آشنا شوید.

اکسسوری های خلاقانه با لگو

جعبه هدیه

تصور کنید که جعبه هدیه ای درست می کنید که از لگو ساخته شده باشد. آیا لذت بخش نیست که خودتان با دست خودتان و با هر رنگی که دوست دارید لگوها را کنار هم بچینید و یک جعبه برای هر کسی که دوست دارید درست کنید با این کار لطفی هم به درختان می کنید چرا که دیگر از مقوا و کاغذ استفاده نمی کنید.

اکسسوری های خلاقانه با لگو

جاکنترلی

نگاهی به اطراف بیندازید و جاکنترلی منزلتان را ببینید. آیا ساختار پیچیده ای دارد؟ خیر. شما به راحتی می توانید یک جاکنترلی درست کنید و نظمی به آنها ببخشید آن هم با لگو. حال اگر این جاکنترلی مخصوص دسته های کنترل بازی کنسول ها باشد برای کودکانتان جذاب تر خواهد بود و سعی می کنند همیشه اتاقشان را منظم نگه دارند.

اکسسوری های خلاقانه با لگو

جای کابل

آیا برایتان پیش آمده است که پشت میز نشسته اید و مرتبا کابل های مختلف و مورد نیازتان به زمین افتاده باشند و برای هر بار استفاده از آنها بارها خم شده باشید؟ قطعا همینطور است. برای جلوگیری از سقوط کابل ها از روی میز هم از لگو استفاده کنید. یک جاکابلی فوق العاده بانمک درست کنید و کابل را به آن بیاویزید. تصویر بالا به شما ایده می دهد. پس دست به کار شوید.

اکسسوری های خلاقانه با لگو

ساعت

اگر کودکی در منزل دارید و اتاقی در اختیارش قرار داده اید یکی از اکسسوری های خلاقانه با لگو که می توانید به راحتی آن را بسازید ساعت است و می توانید به این وسیله قاب ساعت را به هر رنگ و هر شکلی که دوست دارید برای اتاق فرزندتان درست کنید.

اکسسوری های خلاقانه با لگو

جامدادی روی میز

نگاهی به میز کارتان بیندازید. احتمالا برخی از کارت ها، مداد و خودکارتان این طرف و آن طرف پیدا می شود. به نظر شما جالب نیست که یک جامدادی و جاکارتی رنگی روی میزتان داشته باشید؟ اینجا هم لگو به کارتان خواهد آمد. به تصویر نگاه کنید خواهید دید که این قطعات کوچک می توانند به راحتی به شکل تمام چیزهایی که دوست دارید در آیند.

اکسسوری های خلاقانه با لگو

جای موبایل

ساخت این مورد شاید از موارد بالا بسیار آسان تر باشد. کافیست چند تکه از لگوها را به هم بچسبانید و یک جاموبایلی فوق العاده داشته باشید. البته برخی از افراد دوست دارند کمی تم را چاشنی آن کنند و چند لگوی عروسکی به آن بیفزایند.

اگر به اطرافتان بنگرید خواهید دید که به راحتی هر چه که به شکل مکعب است را می توانید بسازید. کمی حدس بزنید. بله جای دستمال کاغذی، لانه ای برای پرنده ها، جاکلیدی و حتی چراغ خواب هم با این لگوهای زیبا ساختنی است. پس دست به کار شوید و با کمی خلاقیت یک محصول کاربردی لگویی مختص خودتان را بسازید. مطمئنا از استفاده از آن لذت خواهید برد.

نوشته های مشابه