معماری و دکوراسیون خانه

10 میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

حالتی را در نظر بگیرید که شما یک اتاق مخصوص این کار ندارید. در این حالت بهترین گزینه یک میز کوچک است. همان یک میز می تواند بسیار راهگشا باشد. در مطلب زیر به ایده های کاربردی میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک اشاره کرده ایم.
میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۱. میز شناور کنار پنجره

پنجره های قوسی شکل منظره بسیار جالبی دارند و همچنین نور را به خوبی وارد اتاق می کنند. اما اغلب وقتی در اتاق قرار می گیرند چیدمان آنها بسیار سخت می شود و باعث هدر رفتن فضا می شوند. در این حالت بهترین و بهینه ترین راهکار سفارش ساخت یک میز بدون پایه مخصوص این فضاست.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۲. سبک وینتج

میز پایه کوتاه و به رنگ چوب برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است. این میزها و اتاق را شلوغ نشان نمی دهند. میزی که در تصویر می بینید میزی مربوط به دهه ۵۰ است که ماریون آلبرگ (Marion Alberge) آن را برای یک فضای کوچک اداری در خانه مورد استفاده قرار داده است. میز به رنگ چوب با طراحی جمع و جور و یک قفسه کاملا کاربردی توانسته اند یک محیط اداری کوچک و کاربردی را در محیط خانه ایجاد کنند.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۳. فضای خیلی کوچک کاری

استفاده از کوچکترین فضاهای یک خانه به مهارت بالایی احتیاج دارد. در تصویر بخشی از خانه ای در یک کانکس را مشاهده می کنید. در این فضا سعی شده است از کوچکترین قسمت برای قرار دارن یک میز  و یک تابلوی اعلانات از جنس چوب پنبه استفاده شده است.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۴. میز شفاف

در فضاهای کوچک قطعات مبلمان بزرگ بسیار می توانند جاگیر باشند. حالا چرا دنبال مبلمان نامرئی نباشیم. یک میز ساخته شده از پلکسی گلاس که یک جنس شفاف و روشن است را در نظر بگیرید. طراحی داخلی فضایی که در تصویر می بینید کار تارا بنت (Tara Benet) است. میز شفاف به گونه ایست که انگار در فضا ناپدید شده است. با قرار دادن یک دراور کوچک در کنار آن می توان هم به عنوان یک میز از آن استفاده کرد و هم برای وسایل مخصوص کار گزینه خوبی است.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۵. میز شلفی برای کنج:

کاری که در عکس می بینید طراحی تیم CDK Architects است آنها به جای استفاده از یک میز بزرگ کلاسیک برای این فضای کاری از یک میز شلفی سرتاسری استفاده کرده اند. در این حالت فضای زیر میز برای قرار دادن قفسه ها و وسایل مختلف کاری می تواند استفاده شود. فضای باز زیر میز همچنین می تواند به رفت و آمد آزادانه صندلی ها در این فضا کمک کند.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۶. دراور معلق:

در گوشه این آشپزخانه آبی رنگ که توسط گروه طراحی سارا برنارد (Sarah Barnard Design) طراحی شده است یک دراور معلق با رویه ای از سنگ کوارتز به عنوان میز قرار داده شده است. این فضا برای دسترسی به دستورپخت غذاها و یا خدمات آنلاین خانه بسیار مناسب است.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۷. میز تاشو مورفی

تخت تاشو یکی از ایده های هوشمند مبلمان برای فضاهای کوچک است. این تخت از میز تاشو مورفی که توسط گروه Apartment Therapy در طراحی داخلی بالا مورد استفاده قرار گرفته است الهام گرفته شده است. همه پایه های میز و سطح آن توسط لولا به یکدیگر متصل شده اند و در صورتی که کارتان با آن تمام شود می توانید آن را جمع کرده و در گوشه دیوار بگذارید.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۸. میز ایستاده

پزشکان میزهای ایستاده را برای سلامتی بسیار مفید می دانند. با استفاده از این میز ایستاده مسی رنگ محصول شرکت Man Made DIY می توانید هرکدام از میزهای خانه تان را به میز کار تبدیل کنید. بسته های مواد مورد استفاده برای ساخت این میزها برایتان به صورت آماده ارسال می شوند و شما می توانید آنها را با یک پیچ گوشتی به یکدیگر متصل کنید.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۹. قفسه با قاب سیمی

با اضافه کردن یک تخته چوب به قفسه هایی با قاب سیمی (وایرفریم) می توان یک میز بسیار شیک مانند تصویرداشت. این قفسه ها دارای قطعات استاندارد و مخصوصی هستند که می توانند در هر فروشگاه لوازم خانگی خریداری شوند. محل اتصال این قفسه ها به دیوار با یک میله مخصوص محکم می شود و می توان بسته به سلیقه و کاربرد مورد نظر آن را قفسه بندی کرد و یک فضای اداری ساده و ارزان و شیک داشت.

میز کامپیوتر برای فضاهای کوچک

۱۰. استفاده دوباره از میز قدیمی

ما همه عاشق قطعات قدیمی مبلمان هستیم. دلیل آن ارزان بودن، ویژگی ها و شخصیت فوق العاده آنهاست. میزی که در تصویر می بینید دارای رنگ و لعابی قدیمی است و در آپارتمانی طراحی شده توسط گروه طراحی مرسی آنسا (Merci-Ancsa Decor) قرار گرفته است. برای ساخت این میز می توانید از میزهای ناهارخوری قدیمی و یا میزهای جلومبلی استفاده کنید.