معماری و دکوراسیون خانه

6 نکته در مورد استفاده از کوسن در دکوراسیون

کوسن در دکوراسیون
کوسن در دکوراسیون

1. پالت رنگ خود را مشخص کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که رنگ کوسن هایی که می خواهید تهیه کنید را مشخص کنید. به اتاقی که می خواهید برای آن کوسن تهیه کنید نگاه کنید و رنگ مبلمان، آثار هنری روی دیوار، پرده ها و تزیینات موجود را مد نظر قرار دهید.

کاری که شما می خواهید انجام دهید این است که دو یا سه رنگ اصلی به کار رفته در اتاقتان را مشخص کنید. این دو یا سه رنگ اصلی پالت رنگ شما را تشکیل می دهند.

موقع خرید آنلاین کوسن ها باید این پالت رنگ را در نظر داشته باشید. تنها کافی است کوسن هایی که انتخاب می کنید یکی از این رنگ ها را در خود داشته باشند تا با تم اصلی اتاق هماهنگ شوند. ممکن است یک یا دو کوسن تک رنگ داشته باشید و چندتایی هم کوسن طرحدار که رنگ های پالت شما را در خود داشته باشند. اما به یاد داشته باشید که برخی از رنگ ها با هم تضاد دارند.

کوسن در دکوراسیون

کوسن در دکوراسیون

2. اجازه بدهید که سبک اتاق تعداد کوسن های مورد نیاز را برای شما مشخص کند.

اگر به دنبال ظاهری سنتی تر هستید، کوسن های جفت انتخاب کنید. یکی از مؤثرترین راه ها قرار دادن یک جفت کوسن مربع شکل همرنگ بدون طرح در دو طرف مبل و یک جفت کوسن طرحدار کوچکتر با طرح یکسان در جلوی آن ها است.

اگر سبک اتاق شما مدرن و یا تلفیقی است بهتر است تعداد فرد برای کوسن ها در نظر بگیرید. برای یک مبل سه نفره می توانید پنج کوسن با طرح های متفاوت که با پالت رنگیتان همخوانی داشته باشند انتخاب کنید.
کوسن در دکوراسیون
کوسن در دکوراسیون

3. کوسن هایی با اندازه و شکل های متفاوت را با هم تلفیق کنید.

اغلب مردم فکر می کنند که مجموعه کوسن هایشان باید یک شکل و یک اندازه باشند ولی مؤثرترین چیدمان ها آنهایی هستند که ترکیبی از شکل ها و اندازه های مختلف را در خود دارند.

یکی از چیدمان های محبوب کوسن ها ترکیب 2-1-2 است. دو کوسن سایز بزرگ و تک رنگ انتخاب کنید که با توناژ رنگی اتاقتان هماهنگ باشند.

سپس دو کوسن کوچکتر با طرح متفاوت اما در همان تم رنگ کوسن های بزرگتان انتخاب کنید و جلوی آنها قرار دهید. چیدمان خود را با قرار دادن یک کوسن مستطیلی کوچک در وسط که با دو کوسن تک رنگتان همخوانی دارد تکمیل کنید.

کوسن در دکوراسیون

کوسن در دکوراسیون

4. کوسن هایی با بافت های متفاوت انتخاب کنید.

راه های مختلف زیادی برای استفاده از کوسن ها در دکوراسیون وجود دارد و یکی از آنها استفاده از کوسن های بافت دار است. شما ممکن است ترجیح بدهید که یک رنگ را به عنوان رنگ خنثی در چیدمانتان استفاده کنید.

اگر از طیف وسیعی از کوسن های قهوه ای رنگ با بافت های مختلف انتخاب کنید می توانید جلوه خاصی به اتاقتان بدهید. پیدا کردن کوسن ها با طیف رنگی مختلف به صوت آنلاین بسیار راحت است.

کوسن در دکوراسیون

کوسن در دکوراسیون

5. از کوسن ها برای ایجاد سبک و فضایی منحصر به فرد برای اتاق استفاده کنید

کوسن ها می توانند فضای اتاق را به کلی دگرگون کنند پس بهتراست قبل از انتخاب آنها به فضای اتاقتان نگاهی بیندازید. مجموعه ای از رنگ های روشن می توانند کنتراست خوبی با سایر اجزای تیره اتاق ایجاد کنند و به قطعه اصلی دکوراسیون در فضای دلگیر اتاق تبدیل شوند.

طرح ها و الگوهای برجسته واقعا غالب هستند و استایل اتاق را دگرگون می کنند. دقت داشته باشید که به اتاقی که خیلی رنگارنگ و شلوغ است، کوسن های طرحدار و رنگارنگ اضافه نکنید زیرا ممکن است نتیجه چشم نواز نباشد.

اگر یک فضای بزرگ و روشن در اختیار دارید، کوسن هایی با رنگ تیره اتاقتان را جمع تر و دنج تر نشان می دهند. رنگ کوسن ها و پرده ها را با هم هماهنگ کنید تا اتاقتان کوچکتر و صمیمی تر به نظر برسد. قرمز تیره، بلوطی و سرمه ای انتخاب های مناسبی هستند.

کوسن در دکوراسیون

کوسن در دکوراسیون

6. کوسن ها را با تغییر فصل عوض کنید

یکی از آسان ترین و ارزان ترین راه های تغییر دادن سبک اتاقتان هماهنگ کردن کوسن ها با هر فصل است. بهار و تابستان از رنگ های روشن مانند زرد، نارنجی و سبز روشن استفاده کنید.

طرح های گلدار نیز انتخاب هایی عالی برای این فصل ها هستند. می توانید از میان طرح های متنوع موجود انتخاب کنید. پاییز و زمستان به دنبال رنگ های تیره تر باشید. رنگ هایی با تم خاکی و رنگ های تیره مانند بلوطی، سرمه ای و سبز تیره می توانند در کنار هم ترکیب خیلی خوبی ایجاد کنند.

نوشته های مشابه