دکوراسیون داخلی, فضای اداری, فضای باز

13 نکته کلیدی برای طراحی راهرو اداری 2023 + 20 عکس و ایده

13 نکته کلیدی برای طراحی راهرو اداری 2023

طراحی دکوراسیون فضاهای ورودی و راهروها، نقش مهمی در دکوراسیون ساختمان ها دارد. طراحی راهروی اداری باید به گونه ای باشد که بین بخش های مختلف محیط، فضایی رابط ایجاد کند. در این مقاله از مجله دکوراسیون ساویس می خواهیم شما را با اهمیت طراحی راهرو در محیط های اداری  و نکاتی کلیدی آن آشنا کنیم.

طراحی راهرو اداری

طراحی راهرو اداری

نکات مهم در طراحی راهروی اداری

طراحی راهرو و ورودی اداری یک جنبه ضروری برای ایجاد فضایی دلپذیر و حرفه ای در هر محیط کاری است. این قسمت ها لحن را برای کل فضای اداری ایجاد می کنند و تأثیری ماندگار بر کارمندان، مشتریان و بازدیدکنندگان می گذارند. برای اینکه بتوانید بهترین استفاده را از این فضاها ببرید، در اینجا نکاتی برای طراحی دکوراسیون راهرو و ورودی اداری آورده شده است.

<yoastmark class=

طراحی دکوراسیون اداری، نقش مهمی در بهبود کسب و کارها دارد. طراحی راهرو بر خلاف سایر بخش ها، نیاز به هزینه زیادی ندارد و فقط کافی است در انتخاب رنگ مناسب و دیزاین کمی خلاقیت به خرج دهید. هنگام طراحی و دکوراسیون راهروهای اداری باید عوامل مختلفی را در نظر داشته باشید. در ادامه این نکات را مورد بررسی قرار می دهیم.

1- طراحی فضای باز در ورودی و راهرو

طراحی راهرو اداری

طراحی راهرو اداری

با اطمینان از اینکه راهرو و ورودی دارای طرح‌بندی شفاف و باز هستند، شروع کنید. از به هم ریختگی و موانعی که مانع حرکت می شوند اجتناب کنید. با حداقل نگه داشتن مبلمان، عناصر تزئینی و واحدهای ذخیره سازی، احساس جادار بودن را حفظ کنید.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره فضای اداری باز

2- بازتاب هویت شرکت در طراحی راهروی اداری:

طراحی راهرو اداری

از راهرو و قسمت ورودی به عنوان فرصتی برای بازتاب هویت برند شرکت استفاده کنید. رنگ‌ها، لوگو و سایر عناصر بصری شرکت را در طراحی بگنجانید. این یک ظاهر منسجم و یکپارچه در سراسر دفتر ایجاد می کند.

3- نورپردازی:

طراحی راهرو اداری

نور مناسب برای ایجاد یک راهرو و ورودی جذاب و کاربردی بسیار مهم است. برای ایجاد فضایی با نور مناسب، ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی را انتخاب کنید. از لوستر، آباژور  و وسایلی استفاده کنید که روشنایی کافی را بدون خشن بودن یا بیش از حد روشن بودن ارائه می کنند.

طراحی راهرو اداری

وجود نور کافی یکی از مهم ترین نکات در طراحی راهرو اداری است. نور مناسب به افراد احساس امنیت و آرامش می دهد، به همین دلیل مطمئن شوید که راهرروها به اندازه کافی نور دارند. با نصب کردن چند لامپ پرنور با فاصله های استاندارد، می توان روشنایی مناسبی ایجاد کرد. نورپردازی علاوه بر ایجاد روشنایی، موجب عریض تر دیده شدن راهرو می شود.

4- آثار هنری و گرافیکی در دکوراسیون راهرو:

طراحی راهرو اداری

از آثار هنری، گرافیکی یا نقاشی های دیواری را اضافه کنید تا به راهرو و ورودی زیبایی بصری ببخشید. اینها می توانند نقل قول های الهام بخش، دستاوردهای شرکت یا حتی طرح های انتزاعی باشند. قطعاتی را انتخاب کنید که با ارزش ها و فرهنگ شرکت همخوانی داشته باشد.

5- از طراحی بیوفیلیک در دکوراسیون فضای رارو و ورودی استفاده کنید

طراحی وروردی و راهرو اداری

طراحی بیوفیلیک در دکوراسیون فضای رارو و ورودی

از گیاهان استفاده کنید تا زندگی و طراوت را به راهرو و ورودی بیاورید. گیاهان داخلی نه تنها جذابیت و زیبایی را افزایش می دهند، بلکه کیفیت هوا را نیز بهبود می بخشند و محیطی آرام را ایجاد می کنند. گیاهان را انتخاب کنید که در داخل خانه رشد می کنند و نگهداری ساده تری احتیاج دارند.

6- علائم مسیریابی در طراحی راهرو اداری:

طراحی راهرو اداری

تابلوهای روشن برای راهنمایی کارکنان، مشتریان و بازدیدکنندگان از طریق راهرو و ورودی بسیار مهم است. از علائم جهتی با طراحی خوب استفاده کنید که به راحتی قابل خواندن و درک باشند. عناصر نام تجاری شرکت را برای ثبات در تابلوها بگنجانید.

7- مبلمان اداری کاربردی:

طراحی راهرو اداری

اگر فضای کافی وجود دارد، مبلمان کاربردی را در راهرو یا قسمت ورودی اضافه کنید. یک قسمت نشیمن با صندلی‌ها و میزهای راحت می‌تواند مکانی مناسب برای جلسات غیررسمی، انتظار یا معاشرت باشد.

8- پوشش دیواری در طراحی راهرو اداری:

برای افزودن بافت و عمق به راهرو و ورودی، روش های مختلف پوشش دیوار را آزمایش کنید. این می تواند شامل کاغذ دیواری بافت دار، دیوارپوش چوبی یا کاشی های تزئینی دیوار باشد. طرح هایی را انتخاب کنید که زیبایی شناسی کلی دفتر را تکمیل کنند.

استفاده از دیوارپوش چوبی در طراحی دکوراسیون ورودی و راهرو اداری

استفاده از دیوارپوش چوبی در طراحی دکوراسیون ورودی و راهرو اداری

9- کفپوش در طراح راهرو اداری:

به انتخاب کفپوش در راهرو و ورودی توجه کنید. مواد بادوام را انتخاب کنید که می توانند ترافیک سنگین پا را تحمل کنند. استفاده از فرش یا موکت را برای افزایش گرما و کاهش سطح صدا در نظر بگیرید. کفپوشی که در طراحی راهرو اداری مورد استفاده قرار می گیرد، باید کمترین صدا را در هنگام راه رفتن افراد ایجاد کند. علاوه بر این جنس این کفپوش باید به گونه ای باشد که افراد روی آن سر نخوند و همچنین به راحتی تمیز شود.

طراحی راهرو اداری9

10- استفاده از رنگ مناسب:

طراحی راهرو اداری

طراحی راهرو اداری

استفاده از رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون اداری راهروها، اهمیت زیادی دارد. بهترین رنگ برای محیط های اداری شلوغ، رنگ های روشن و ملایم مانند سفید، کرم، آبی روشن و زرد هستند.

11-یکپارچه سازی فناوری:

عناصر فناوری را در طراحی راهرو و ورودی بگنجانید، مانند صفحه نمایش دیجیتالی که اطلاعات شرکت را نمایش می دهد یا نمایشگرهای تعاملی. این می تواند تجربه کلی را افزایش دهد و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کارمندان و بازدیدکنندگان قرار دهد.

12-اهمیت استفاده از صندلی انتظار در راهروی اداری

طراحی راهرو اداری

به منظور احترام به افرادی که به محیط کار شما مراجعه می کنند، بهتر است در طراحی راهرو اداری از صندلی های انتظار استفاده کنید. با قرار دادن چند صندلی انتظار استاندارد در راهرو، شرایط استراحت مراجعه کنندگان به راحتی فراهم می شود. تعداد صندلی های انتظار و همچنین فاصله چیدمان آنها باید با توجه به اندازه راهرو و همچنین میزان رفت و آمد افراد، مشخص شود. بهتر است صندلی هایی که برای راهرو انتخاب می کنید قابل شستشو باشند؛ چون روزانه افراد زیادی در محیط های اداری تردد می کنند.

13- اهمیت طراحی صحیح راهرو اداری

طراحی راهرو اداری

طراحی راهرو اداری

در صورتی که راهروهای اداری به درستی طراحی شوند، جریان حرکت افراد سریع می شود و ازدحام کمتری ایجاد می شود. راهروهایی که طراحی درستی دارند، راندمان کاری افراد را افزایش می دهند. به طور کلی، راهروها بخشی جدایی نا پذیر از دفتر کار شما هستند و یک راهرو با دکوراسیون جذاب، فضای کلی دفتر را بهبود می بخشد. هنگام طراحی دکوراسیون اداری، طراحی راهرو را فراموش نکنید.

نورپردازی مناسب در راهروی اداری

سخن پایانی

به یاد داشته باشید، طراحی راهرو و ورودی دفتر باید با ارزش ها، فرهنگ و برند شرکت هماهنگ باشد. با پیروی از این نکات، می توانید فضایی بصری جذاب، کاربردی و دلپذیر ایجاد کنید که تأثیر مثبتی بر هر فردی که وارد دفتر شما می شود، به جا می گذارد. در هنگام طراحی راهرو اداری، تمرکز باید به از بین بردن نواقصی مانند نور کم و باریک بودن راهروها باشد. با استفاده از نورپردازی و رنگ مناسب در راهروها، می توان آنها را عریض تر از چیزی که هستند، نشان داد.

برای خواندن مقالات بیشتر در مورد طراحی و دکوراسیون محیط های اداری، مقالات مرتبط در ساویس را مطالعه کنید.

سوالات متدوال در مورد طراحی راهرو اداری

یک راهروی استاندارد باید چه ویژگی های داشته باشد؟

راهرو اداری باید به اندازه کافی عریض باشد تا افراد به راحتی در آن حرکت کنند.

آیا می توان در طراحی دکوراسیون راهروها از آیینه استفاده کرد؟

یکی از بهترین راهکارها برای طراحی راهروهای اداری باریک و کم نور، استفاده از آیینه است. استفاده از آیینه در راهروی اداری علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضا، به خاطر بازتاب نور، محیط را روشن تر نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *