معماری و دکوراسیون خانه

گرانقیمت ترین خانه دنیا کجاست و چگونه اداره می شود؟

اما کمتر پیش می آید خانه ای را ببینید که آنقدر خاص و ویژه باشد که آوازه آن به گوش کل افراد شهر رسیده باشد و یا اصلا جهانی شده باشد. معمولا افراد بسیار ثروتمند و مشهورند که شانس این را دارند تا در خانه های فوق العاده گران و زبانزد زندگی کنند. در جهان خانه های مختلفی ساخته می شوند از خانه کوچک گرفته تا خانه های بسیار بزرگ، لوکس و شیک که تنها در رویاهایتان آنها را می بینید خانه هایی که با کاخ های پادشاهی رقابت می کنند. امروزه افراد مشهور یا به اصطلاح سلبریتی ها زیباترین خانه های دنیا را دارند خانه هایی که بعضا به سفارش آنها ساخته و طراحی می شوند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید گرانقیمت ترین خانه دنیا خانه ای نوساز نیست بلکه نزدیک به دو قرن سن دارد. امروز سری می زنیم به همین خانه که یکی از خانه های بسیار زیبا است و عنوان گرانقیمت ترین خانه دنیا را به خود اختصاص داده است. در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

گرانقیمت ترین خانه دنیا

این است گرانقیمت ترین خانه روی زمین

یک خانه فوق العاده می تواند رویای هر کسی باشد اما برخی خانه ها فراتر از رویا هستند. وقتی صحبت از گرانقیمت ترین خانه دنیا می شود حتما صحبت از چیزی مثل قصر است و قیمت آن هم سر به آسمان می زند. البته که همین طور است اما جالب است بدانید که در آن گوشه جهان بسیاری از افراد ثروتمند برای خرید گران قیمت ترین خانه زمین سر و دست می شکنند.

The Villa Les Cèdres نام این خانه زیبای ۱۸۷ساله است که در امتداد ساحل Saint-Jean-Cap-Ferrat در جنوب فرانسه قرار گرفته است و امروز قرار است به مبلغ بالایی به فروش برسد. این عمارت با ۱۴ هزار متر مربع مساحت دارای ۱۴ اتاق خواب فوق العاده است که هر یک دارای دکوراسیونی پرجلال و شکوهند.

ساخت ابتدایی این بنا به سال ۱۸۳۰ بر می گردد و برای اولین بار در سال ۱۸۵۰توسط شهردار Villefranche-sur-Mer  خریداری شد. سپس این عمارت به پادشاه بلژیکی لئوپولد دوم در سال ۱۹۴۰ فروخته شد. پس از مرگ لئوپولد ویلا ل سیدر در سال ۱۹۲۴ به خانواده Marnier-Lapostolle رسید. این خانواده به تولید لیکورهای خوشمزه و در اندازه های بزرگ و انواع نوشیدنی های خوشمزه شناخته شده هستند و همچنین گیاهان عجیب و غریب بسیاری را کشت می کردند.

تا سال ۲۰۱۶ این عمارت در اختیار خانواده Marnier-Lapostolle  بود و پس از آن توسط مالک شرکت SPML خریداری شد. این خانه با قیمت ۳۵۰ میلیون یورو  معادل  ۴۱۰میلیون دلار برای فروش به ثبت رسیده است و اکنون توسط یک کمیته پنج نفری از خانواده های Marnier و Di Fede اداره می شود.

داخل خانه و دیوارهای آن با پرتره های فوق العاده زیبا تزئین شده است و یک کتابخانه با ۳۰۰۰ جلد کتاب در مورد گیاهان در این عمارت فوق العاده وجود دارد. این خانه همچنان یکی از زیباترین باغ های اروپا را داراست چرا که در آن بیش از ۱۵۰۰۰ گیاه و ۲۰ گلخانه با پوشش گیاهی نادر که تنها در مناطق گرمسیری می رویند وجود دارد.