راهنمای خرید

چطور بهترین صندلی اپن آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

عواملی مثل قد، سبک، راحتی و استفاده منحصر به فرد اعضای خانواده از صندلی. اینجا یک راهنمای کوچک در مورد صندلی اپن آشپزخانه می خوانیم که می تواند به شما کمک کند بهترین صندلی را برای کانتر یا جزیره آشپزخانه تان انتخاب کنید.

صندلی اپن آشپزخانه

به ارتفاع و فاصله ها توجه کنید

یک صندلی اپن آشپزخانه خیلی بلند یا خیلی کوچک می تواند نشستن را سخت و حتی غیر ممکن کند. اما چه اندازه ای را باید محاسبه کنیم؟ کانتر یا صندلی؟ ابتدا ارتفاع میز یا کانتر (اپن) آشپزخانه را بگیرید و این نکته را هم به یاد داشته باشید که همیشه باید ۲۳ تا ۳۳ سانتیمتر بین صندلی و اپن برای راحتی نشستن و رفت و آمد فاصله بگذارید. ارتفاع یک صندلی اپن آشپزخانه معمولا (از زمین تا نشیمنگاه) چهل و پنج سانتیمتر است و چون باید کمی از میز کوتاه تر باشد (نزدیک تر به زمین قرار بگیرد) میزهای هفتاد تا هفتاد و شش سانتیمتری برایش مناسب هستند. چهارپایه ها معمولا بین شصت تا شصت و شش سانتیمتر ارتفاع دارند و طبعا میزهایشان هم بلندتر خواهند بود: نود و یک سانتیمتر تا یک متر. چهارپایه هایی که پشت قسمت اپن بلند و چند نفره قرار می گیرند کمی بلندتر خواهند بود.

صندلی اپن آشپزخانه

چند صندلی می توانید در فضا قرار بدهید؟

مهم است که بین صندلی هایتان فاصله بگذارید تا فضا شلوغ و نامرتب به نظر نرسد و بتوانید بدون برخورد با همدیگر با مهمانان معاشرت کنید. به ویژه در جزیره که وسط آشپزخانه است و بالقوه می تواند مانعی در مسیر رفت و آمد باشد. برای یک چینش مناسب صندلی اپن آشپزخانه، این چند قانون ساده را در نظر داشته باشید:

۱. اگر پهن ترین قسمت صندلی اپن آشپزخانه تان چهل تا چهل و پنج سانتی متر عرض دارد پنجاه و سه تا پنجاه و پنج سانتی متر بین صندلی ها فاصله بگذارید.

۲. اگر پهن ترین قسمت صندلی چهل و هشت تا پنجاه و پنج سانتی متر عرض دارد فاصله مناسب چیزی حدود شصت تا شصت و پنج سانتی متر خواهد بود.

۳. اگر صندلی هایی دارید که فرمی خاص دارند یا دسته دار هستند باید فاصله را طبق ساختارشان بیشتر کنید.

صندلی اپن آشپزخانه

حتما سبک صندلی را در نظر بگیرید

به دنبال یک چینش ساده و محتاطانه هستید یا می خواهید با مدل چیدمان صندلی اپن آشپزخانه جزئیاتی هنری به سبک کلی خانه اضافه کنید؟ می خواهید جنس صندلی اپن را با آشپزخانه هماهنگ کنید یا انتخاب جداگانه ای داشته باشید؟ آیا این صندلی ها واقعا برای فضای شما کاربردی هستند؟ جواب این سؤال ها در هنگام خرید یک صندلی اپن آشپزخانه به شما کمک می کنند تا بهترین را انتخاب کنید. اگر در یک راهروی نازک و شلوغ صندلی می چینید بهتر است صندلی ها را خیلی پهن یا خیلی بلند انتخاب نکنید. چهارپایه های بدون پشتی خیلی راحت در فضا قرار می گیرند و مهمتر از آن خیلی راحت جمع آوری می شوند. اگر زیاد مهمانی می دهید و معمولا افراد زیادی در خانه تان رفت و آمد می کنند صندلی های مبل مانند با پشتی های نرم را انتخاب کنید که برای پذیرایی ایده آل هستند. اگر از صندلی هایتان برای سرو غذا استفاده می کنید صندلی اپن آشپزخانه ارزان و با متریال معمولی مثل فلز یا چوب را انتخاب کنید و اگر صندلی هایتان کوسن دار هستند به دنبال جنس های میکروفیبری بگردید که راحت تمیز می شوند یا قابل تعویض هستند.

 

سبک آشپزخانه تان هرچه که هست، سنتی یا مدرن، بالاخره می توانید یک صندلی برای تکمیل آن پیدا کنید. در انتخاب صندلی برای آشپزخانه خیلی وسواس به خرج ندهید. مثلا اگر اتاق غذاخوری تان با آشپزخانه ست شده است نیازی نیست صندلی ها را هم کاملا ست کنید. همچنین اگر چوب زیادی در خانه دارید می توانید صندلی ها را فلزی انتخاب کنید تا مکمل چوب باشند.

 

نوشته های مشابه