مبلمان اداری

تمیز کردن و نظافت چرخ صندلی اداری

تمیز کردن و نظافت چرخ صندلی اداری

تمیز کردن، نگهداری و نظافت چرخ صندلی اداری

صندلی اداری یکی از لوازم مورد استفاده در ادارات می باشد که نیاز است هر چند وقت یک بار، اقدامات لازم برای تمیز کردن آن ها انجام شود. نظافت چرخ صندلی ادارای نیز مثل نظافت مبلمان راحتی و سایر مبلمان اداری به صورت مرتب، می تواند باعث افزایش طول عمر آن و پیشگیری از نیاز به تعمیرات و هزینه های اضافی شود. برای تمیز کردن این لوازم، باید مطابق با دستور العمل خاصی اقدام نمایید تا از آسیب زدن به آن ها جلوگیری شود. در این مطلب می خواهیم شما را با نحوه نظافت چرخ صندلی اداری آشنا نماییم؛ پس ادامه این مطلب از مجله ساویس را تا انتها مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

صندلی اداری ارگونومیک 2022 +نمونه

نظافت چرخ صندلی اداری

نظافت چرخ صندلی اداری

بیشتر بخوانید:

تعمیر صندلی اداری یا خرید صندلی اداری جدید

نحوه روان کردن چرخ صندلی اداری

شاید شما نیز برایتان پیش آمده باشد که پس از یک مدت، دیگر چرخ های صندلی اداریتان کارایی لازم را نداشته باشند. در این حالت، چرخ های این صندلی ها به علت جرم زیادی که گرفته اند قابلیت حرکت به صورت روان و آسان را ندارند و سفت می شوند. در این بخش قصد داریم نحوه روان کردن چرخ صندلی اداری را به شما آموزش دهیم. برای این کار باید در ابتدا لوازم تمیز کاری از جمله موارد زیر را آماده نمایید:

  • برس یا فرچه (می توانید از مسواک های بلا استفاده نیز استفاده نمایید.)
  • پارچه تمیز
  • الکل یا پاک کننده سطوح
  • جسم تیز همچون چاقو

پس از آماده سازی این وسایل، برای نظافت چرخ صندلی اداری طبق آموزش زیر پیش بروید:

  • ابتدا صندلی را وارونه کنید تا بتوانید بر چرخ ها مسلط شوید و به آسانی بتوانید روان کردن چرخ ها را انجام دهید.
  • مقداری الکل یا پاک کننده را بر روی سطح بپاشید.
  • سپس با برس یا فرچه، روی آلودگی ها بکشید. این کار را به گونه ای انجام دهید که همه آلودگی ها در حد امکان از بین بروند.
  • با پارچه تمیزی که در دست دارید، چرخ ها را از آلودگی ها پاک کنید.
  • با کمک جسم تیزی که در دست دارید، موادی همچون پرزها و موهایی که در شیارهای چرخ گیر کرده اند را خارج نمایید. مجددا این مراحل را تکرار نمایید تا جایی که تمامی آلودگی های موجود بر روی چرخ از بین بروند.

بیشتر بخوانید:

میز و صندلی اداری استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

بیرون آوردن کاستورها از صندلی اداری

منظور از کاستور صندلی اداری، یک چرخ به همراه ساقه آن است که در یک قاب فیکس شده اند. گاهی شدت جرم چرخ ها به حدی زیاد است که نیاز می باشد کاستورها را در آورده و سپس نسبت به تمیز کردن آن ها اقدام کنید. شما با این کار می توانید پس از بیرون آوردن چرخ ها و تمیز کردن آن ها، در نهایت این قطعات را بشویید تا از خارج شدن تمام آلودگی ها اطمینان حاصل نمایید. برای بیرون آوردن کاستورها از صندلی اداری باید با نوع کاستورها توجه نمایید.

برخی از آن ها پیچی هستند و رزوه دارند. این چرخ ها به آسانی با پیچاندن قالب، از جای خود در می آیند و سپس می توانید آن ها را تمیز کرده و مجددا در جای خود قرار دهید. اما برخی دیگر دارای رزوه نیستند. شما می توانید این چرخ ها را نیز با کمی فشار یا با استفاده از یک پیچ گوشتی از جای خود بیرون بیاورید. البته این کار را با احتیاط انجام دهید تا به این قطعات آسیب نزنید.

بیرون آوردن کاستورها از صندلی اداری

بیرون آوردن کاستورها از صندلی اداری

شما پس از بیرون آوردن کاستورها از صندلی ادارای و تمیز کردن چرخ ها و سپس جا زدن آن ها باعث روان شدن چرخ این صندلی ها می شوید و بر طول عمر آن ها می افزایید. پیشنهاد می شود هر چند ماه یک بار نسبت به انجام این کار اقدام نمایید و نگهداری و نظافت این محصولات را به خوبی انجام دهید تا از خرابی آن ها جلوگیری نمایید. در پایان امیدواریم این دستور العمل برای شما کارآمد و مفید بوده باشد.

خرید اینترنتی صندلی اداری از ساویس

مجموعه ساویس این بستر را فراهم کرده است که میتوانید انواع صندلی اداری با کیفیت و مرغوب معتبرترین برندها را خریداری کنید. حال که با نگهداری و نظافت چرخ صندلی اداری آشنا شدید، وقت آن است که در صورتی که قصذ خرید صندلی اداری را دارید سری به فروشگاه ساویس بزنید. کارشناسان و مشاورن ساویس به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

بیشتر بخوانید:

خرید میز تحریر مدرن 1401، میز تحریر از کجا بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *