راهنمای خرید

تختخواب کودک و نوزاد

تخت نوزاد علاوه بر این که نقطه کانونی دکوراسیونی اتاق کودک است و سبک اتاق او را مشخص می کند به لحاظ کاربردی هم مهم است. درست است که بسیاری از مادران نوزادان را در روزهای اول پیش خود می خوابانند اما به محض اینکه نوزاد کمی توانایی غلت زدن پیدا کند این موضوع خطرناک می شود حتما باید در جایی امن و راحت بخوابد. از اهمیت تخت کودک و نوزاد که بگذریم به انواع آن می رسیم و اینکه چه تختی برای نوزاد شما مناسب است.

تخت کودک و نوزاد

تخت های بزرگ شو

تعارف نداشته باشید، به بودجه تان نگاه کنید و بعد به فکر رنگ و طرح دکوراسیون باشید. البته مسئله هزینه مسئله امروز نیست. اگر کمی دوراندیش باشید می بینید بهتر است امروز کمی بیشتر هزینه کنید و درآینده صرفه جویی کنید. تخت های نوزاد که تغییر سایز می دهند و برای کودکی و حتی گاهی نوجوانی هم مناسب هستند یک گزینه مناسب برای صرفه جویی در هزینه است.

تخت کودک و نوزاد

تخت هایی با فضای انبارش

تخت های همراه با فضای انبارش، تخت های همراه با فضای انبارش به ویژه برای اتاق های کوچک بسیار مناسب هستند. این تخت ها که چند کشو به آن ها متصل است نیاز ضروری شما برای قرار دادن وسایل نوزاد از قبیل حوله، پوشک و سایر لوازم بهداشتی نوزاد مانند پمادها، دستمال ها و … را فراهم می کند. از طرف دیگر با قرار دادن این وسایل در کشو تخت آن ها بسیار در دسترستان خواهند بود.

تخت کودک و نوزاد

تخت هایی با شکل های فانتری

این تخت ها برای کودکان کناسبتر است و استفاده از آن ها برای نوزادان توصیه نمی شود. این تخت ها در انواع شکل ها از کشتی و اتومبیل و هواپیما و تا سایر طرح های کارتونی و فانتزی تولید می شوند و خیال پردازی کودکان را تقویت می کنند و احتمالا خواباندن کودک روی آن ها آسانتر است.

تخت کودک و نوزاد

تخت های مونتاژ شونده

تخت هایی برای کودکان و نوزادان تولید می شوند که مونتاژ و سرهم بندی کردن آن ها با خودتان است. از مزایا این تخت ها این است که پس از اینکه کودک بزرگ شد می توانید آن ها را جمع کنید و کنار بگذارید تا زمانی که صاحب فرزند دیگری شوید و دوباره مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین در این تخت ها معمولا امکان برداشتن حفاظ تخت نوزاد و تبدیل کردن آن به تخت کودک وجود دارد. چون وقتی نوزاد پا به نوپایی می گذارد محافظ تخت نه تنها از او محافظت نمی کند بلکه ممکن است آسیب زننده هم باشد چون کودکان با کنجکاوی تلاش می کنند از روی این مانع عبور کنند و این سقوط از ارتفاع بالاتری را برایشان در پی خواهد داشت.

تخت کودک و نوزاد

تخت دو طبقه

تخت های دو طبقه از دیگر گونه های رایج تخت های کودکان هستند. پیش تر این تخت ها بیشتر برای نوجوانان استفاده می شد اما امروزه تخت های دو طبقه با ارتفاع بسیار کم تولید می شوند که حتی کودکان پنج شش ساله نیز می توانند از آن استفاده کنند بدون اینکه خطری تهدیدشان کند.

رنگ تخت

تخت های کودکان از جنس های چوب، ام دی اف و دیگر مصنوعات چوبی مانند نئوپان های لمینیت شده تولید می شوند که با توجه به جنس و استحکامشان قیمتشان متفاوت خواهد بود.

بهتر است برای رنگ تخت یک رنگ خنثی را انتخاب کنید مانند کرم، سفید، قهوه ای و یا خاکستری و تشک و بالش و پتو را به لحاظ رنگ با سایر وسایل سیسمونی و دکوراسیون ست کنید. چرا که تخت رنگی احتمالا زود دلتان را خواهد زد و تغییر رنگش هم امکان پذیر نیست. اما رویه تشک و پتو و بالش را به راحتی می توان تغییر داد.