فضای باز

7 نکته در مورد تزیینات پاسیو(ایوان، حیاط خلوت)

سبک داخل خانه را در فضای بیرونی اعمال کنید
سبک داخل خانه را در فضای بیرونی اعمال کنید

نکته اول

سبک داخل خانه را در فضای بیرونی اعمال کنید

برای داشتن فضایی راحت و دلنشین در بیرون از خانه بگذارید که سبک شخصیتان بر طراحی این فضا حاکم باشد. نیت برکس طراح داخلی می گوید: «شما می خواهید فضای بیرونی خانه به اندازه داخل خانه لوکس و راحت باشد. من برای ایجاد فضایی که مهمانان شما عاشق آن خواهند شد یک قالیچه را به بیرون می آورم شما نیز مبلمان و تزیینات داخلی را به بیرون بیاورید، زیرا می خواهید فضای بیرونی خانه تان نمایانگر نحوه زندگی شما باشد.» او همچنین پیشنهاد می کند که آیتم های کوچکی مانند پتویی که روی دسته صندلی افتاده است، شمع، فانوس و گیاهان تزیینی را نیز به این فضا اضافه کنید.

تلفیق و هماهنگی وسایل

تلفیق و هماهنگی وسایل

نکته دوم

تلفیق و هماهنگی وسایل

اولویا بروک طراح تورنس میشل دیزاین، می‌گوید: «از انتخاب مبلمانی که با هم جور نیستند برای فضای ایوان نترسید. همانند فضای داخلی خانه، مبلمان و پارچه های متفاوت را برای فضای بیرونی انتخاب کنید. به صندلی های با رنگ های زنده وشاد، سایه بان رنگارنگ، یا کوسن هایی با طرح های جذاب فکر کنید. ترکیبی منحصر به فرد از مواد، رنگ ها و مبلمان باعث می شود فضای بیرون از خانه شما، جلوه گر شخصیت و سبک شما باشد.»

فضای خود را محصور کنید

فضای خود را محصور کنید

نکته سوم

فضای خود را محصور کنید

چه همسایه شما در طبقه بالایی زندگی می کند، چه در فضای شش هکتاری شخصی زندگی می کنید، استفاده از پرده های مخصوص فضای باز ایده خوبی است. استفاده از این پرده ها حریم شخصی شما را حفظ می کند و همچنین با ایجاد سایه، دیگر مجبور به تحمل کردن تابش مستقیم خورشید نیستید. می توانید با محصور کردن فضای بیرونی، این فضا را به عنوان یکی دیگر از اتاق های خانه در نظر بگیرید. سارا وایل، طراح داخلی سارا ویت، می گوید: «با اضافه کردن آلاچیق و پرده فضای بیرون از خانه تان را ارتقا دهید. می توانید برای حفظ حریم خصوصی پرده ها را بکشید و یا برای استراحت کردن فضایی راحت و آرامش بخش در اختیار داشته باشید.

سایز وسایل را هوشمندانه انتخاب کنید

سایز وسایل را هوشمندانه انتخاب کنید

نکته چهارم

اندازه وسایل را هوشمندانه انتخاب کنید

مگ لونرگان طراح داخلی می گوید: «هیچکس نمی خواهد فضایی خالی و پراکنده داشته باشد حتی اگر فضای کوچکی در اختیار دارید هیچ اشکالی ندارد که از آیتم های بزرگ مانند کوسن ها و گلدان های بزرگ استفاده کنید. ممکن است واضح به نظر برسد اما فراموش کردن این نکته‌ مفید بسیار آسان است که تعداد کمی از وسایل بزرگ باعث می شود فضای شما بزرگ تر به نظر برسد، و در عوض تعداد زیادی از وسایل کوچک فضای شما را شلوغ و کوچک تر از واقعیت نشان می دهد.»

فضاهای اختصاصی بسازید

فضاهای اختصاصی بسازید

نکته پنجم

فضاهای اختصاصی بسازید

اگر آنقدر خوش شانس هستید که فضای بیرونی بزرگی در اختیار دارید، آن را به بخش های مختلف تقسیم و محصور کنید. کریس پیتون از برنامه خانه‌ قدیمی جدید من از هوم دیزاین می گوید: «فضای بیرونی خانه تان را به قسمت های مختلف با کارکردهای مختلف تقسیم کنید، به طور مثال قسمت هایی برای غذاخوردن، تفریح و استراحت.

در خانه ای که در عکس می بینید، فضایی برای کباب‌پز، فضای غذاخوری و آلاچیق چوبی برای استراحت وجود دارد.شما نیز می توانید فضاهای مشخصی برای بازی و سرگرمی کودکان و بزرگسالان، فضایی برای برای کباب کردن و خوردن دسر و پیش غذا در نظر بگیرید و فراموش نکنید که محلی را در ورودی خانه در نظر بگیرید تا مهمانان بتوانند کفش هایشان را تمیز کنند.

وسایلی با طراحی طبیعی انتخاب کنید

وسایلی با طراحی طبیعی انتخاب کنید

نکته ششم

وسایلی با طراحی طبیعی انتخاب کنید

از وسایلی با طراحی طبیعی برای فضای داخلی و بیرونی خانه استفاده کنید تا تفاوت چشمگیر چیدمان این دو فضا احساس نشود. امیلی مونرو از استودیوی مونرو می گوید: «ترکیبی متعادل از مبلمان حصیری، چوب، بتن، سرامیک، شیشه و فلز، فضای بیرونی با طراحی طبیعی به شما امکان می دهد که با فضای داخلی خانه هماهنگی داشته باشد.»

فضا را روشن کنید

فضا را روشن کنید

نکته هفتم

فضا را روشن کنید

شب های کسالت آور تابستان را در تاریکی سپری نکنید. فضای بیرونی خانه را به مکانی برای وقت گذراندن با خانواده و دوستانتان در شب ها تبدیل کنید. اندرو سوالسکی طراح داخلی می گوید: «روشنایی مهم و کلیدی است. اگر ایوان شما یک فضای باز است و نمی توانید چراغی در آن آویزان کنید، از لوازم روشنایی که برای فضاهای داخلی طراحی شده اند برای روشن کردن فضای ایوان استفاده کنید.»