تابستان

10 استخر با طراحی داخلی منحصر به فرد

 استخر هتل Perivolas، سانتورینی یونان
استخر هتل Perivolas، سانتورینی یونان

1-استخر هتل Perivolas، سانتورینی یونان

سانتورینی نام جزیره ای در کشور یونان در دریای اژه و یکی از زیباترین جزایر جهان است. به خاطر همین زیبایی طبیعی وجود هتلی با منظره خاص و فوق العاده و با منظره اقیانوس در آن ضروری بود، ساختمانی که در ذهن یک بازدید کننده برای یک عمر حکاکی شود. هتل پنج ستاره Perivolas در سانتورینی دقیقاً همان چیزی است که گفته شد. استخر فیروزه ای این هتل با دید به دریای اژه طوری طراحی شده است که انگار به دریا متصل است و همانند یک تکه الماس گران بها در میان ساختمان هتل خودنمایی می کند. با یک طراحی داخلی کاملا مدرن و مینیمال و استفاده دقیق از رنگ ها در آن.

استخر Amalienbad، وین

استخر Amalienbad، وین

2-استخر Amalienbad، وین

یکی از جذابیت های شهر وین استخر Amalienbad است. تا قبل از وارد شدن به داخل استخر نمی توان تصور کرد که فضای داخلی آن چقدر منحصر به فرد و تماشایی است. استخر Amalienbad در دهه 1920 توسط معماران اتریشی اوتو نادل (Otto Nadel) و کارل شمالهوفر (Karl Schmalhofer ) ساخته شده است؛ به سبک معماری آرت نوو (Art Nouveau) و با کاشی هایی رنگی که بازدیدکنندگان را به خاطر زیبایی خاصشان شگفت زده می کنند. این ساختمان در طول جنگ جهانی دوم آسیب دیده، اما دوباره بازسازی و تعمیر شده است.

استخر سرپوشیده در Krausnick، آلمان

استخر سرپوشیده در Krausnick، آلمان

3-استخر سرپوشیده در Krausnick، آلمان

استخر سرپوشیده کاملاً منحصر به فرد و شگفت انگیز در مکانی خاص و نظامی، در منطقه کراسنیک (Krausnick) آلمان به شکل جزایر گرمسیری طراحی و ساخته شده است. محل قرارگیری و مساحت مناسب این پایگاه هوایی، ایده ساخت یک مکان تفریحی را به فکر آلمانی ها انداخت. آنها به این نتیجه رسیدند که در زیر سقف این پناهگاه قدیمی یک استخر سرپوشیده با ساحل شنی و با تمام امکانات بسازند. این استخر سرپوشیده در سال 2004 افتتاح شده است.

استخر سرپوشیده و حمام Gellert، بوداپست مجارستان

استخر سرپوشیده و حمام Gellert، بوداپست مجارستان

4-استخر سرپوشیده و حمام Gellert، بوداپست مجارستان

مجارستان به چشمه های آب گرم و معدنی معروف است. یکی از معروف ترین این چشمه ها حمام های Gellert است که از سال 1918 به شکل استخرهای سرپوشیده ای با متراژ 2650 متر مربع ساخته شده است. این استخر سرپوشیده با کاشی کاری خیره کننده و دیوارهای بلند و ستون هایی با آرایه های جذاب معماری، یکی از زیباترین استخرهای این منطقه و در فصل سرد زمستان هم مقصد مسافران است.

استخر سرپوشیده قلعه Hearst، کالیفرنیا

استخر سرپوشیده قلعه Hearst، کالیفرنیا

5-استخر سرپوشیده قلعه Hearst، کالیفرنیا

استخر سرپوشیده قلعه هرست در San Simeon، کالیفرنیا یکی از گرانترین استخرهای جهان است و استخر محبوب بسیاری از ستاره های هالیوود. معماری این استخر باشکوه بر گرفته از معماری رومی است؛ با موزاییک و کاشی کاری های طلایی و لاجوردی. معماری این استخر با هشت مجسمه از خدایان رومی تکمیل شده است.

استخر هتل Chetonton Glen

استخر هتل Chetonton Glen

6-استخر هتل Chetonton Glen

هتل پنج ستاره Chetonton Glen دارای یک استخر سرپوشیده است که با نقاشی هایی هنرمندانه در سقف فضایی رویایی و خیره کننده ای را ایجاد کرده است.

استخر و حمام های جاده Moseley در بیرمنگام انگلستان

استخر و حمام های جاده Moseley در بیرمنگام انگلستان

7-استخر و حمام های جاده Moseley در بیرمنگام انگلستان

زمانی که تعداد کمی از خانه های انگلستان به آب متصل بودند، موج عظیمی از ساخت حمام های عمومی در سرتاسر انگلیس به وجود آمد؛ که از جمله حمام های باقی مانده به آن دوران می توان به حمام های جاده Moseley در بیرمنگام اشاره کرد. این حمام ها دارای استخرهایی با اندازه های متفاوت هستند. سقف های بسیار زیبای طاقی شکل، دیوارهایی آجری و پنجره هایی که نور طبیعی را وارد استخر می کند ویژگی های معمارانه این حمام هاست.

استخر و حمام Bramley، انگلستان

استخر و حمام Bramley، انگلستان

8-استخر و حمام Bramley، انگلستان

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی انگلستان استخر و حمام Bramley در Leeds است که برای اولین بار در سال 1904 افتتاح شده است. این مکان سالیان زیادی کارخانه ریخته گری بود و حالا با گذشت زمان تبدیل به استخر زیبایی شده که در نما هنوز آجر کاری اصلی خود را حفظ کرده است.

استخر سرپوشیده Neukoelln، برلین

استخر سرپوشیده Neukoelln، برلین

9-استخر سرپوشیده Neukoelln، برلین

یکی از استخرهای تاریخی برلین استخر سرپوشیده Neukoelln است که با طراحی و معماری خاصی که دارد به استفاده کنندگان این امکان را می دهد که با حضور در این فضا با دوره ای متفاوت از معماری آلمان آشنا شوند. معمار این بنا Reinhold Kiehl است که در سال 1914 این استخر را با سقف های طاقی شکل، ستون های بلند و موزاییک های زیبا تكمیل كرده است.

 استخر هتل برج العرب جمیرا، دبی

استخر هتل برج العرب جمیرا، دبی

10-استخر هتل برج العرب جمیرا، دبی

برج العرب جمیرا ساختمانی است که در یک جزیره مصنوعی در سواحل دبی ساخته شده است. این هتل 5 ستاره دارای یک استخر آب شور است که به دلیل اینکه در طبقات بالای برج قرار دارد حس شنا روی ابرها را به شناگران منتقل می کند. مهمانان این هتل با شنا در این استخر می توانند ساعت ها غرق در آرامش شوند و از پنجره استخر افق دبی را تماشا کنند و در گرمای دبی خاطره ای خوبی از سفر خود داشته باشند. این استخر از میلیون ‌ها کاشی و موزاییک به رنگ ‌های لاجوردی و طلایی پوشیده شده است.