سرویس بهداشتی

کاشی هایی که هیچگاه قدیمی نمی شوند

کاشی حمام از طیف گسترده ای از مواد، اشکال و رنگ ها برخوردار است. اما همه آنها برای نقاط مرطوب مناسب نیستند. یکی از فاکتورهای مهمی که هنگام نصب کاشی حمام باید در نظر گرفت توانایی آن در جذب آب است. از طرف دیگر کاشی سرامیکی برای نقاطی که در آن آب زیاد ریخته می شود مناسب و بهترین گزینه برای دیوارهای دوش و سایر قسمت های حمام است. به طور کلی، تمام کاشی های حمام باید از ضریب اصطکاک بالایی برخوردار باشند تا از لغزش جلوگیری کنند. استفاده از کاشی های بزرگ در سرویس بهداشتی شما فواید زیادی دارد. آنها به راحتی سطح وسیعی را می پوشانند، به دلیل داشتن خطوط دوغاب کمتر تمیزتر دیده می شوند و می توانند فضای کوچک را بزرگتر نشان دهند. ما در این مطلب به شما در انتخاب بهترین کاشی حمام کمک می کنیم پس بیایید آنچه را که هنگام بررسی طرح های کاشی حمام مهم است با هم بررسی کنیم.

بهترین کاشی حمام

بهترین کاشی حمام

کاشی با رنگ خاکی

در مفهوم دقیق به هر رنگی که حاوی مقداری قهوه ای باشد رنگ خاکی می گویند. این رنگ می تواند فضایی گرم و طبیعی را ایجاد کند. اگر به دنبال چیزی متفاوت از کاشی سفید سنتی هستید کاشی های خاکی می توانند جایگزین خوبی باشند. فراموش نکنید هیچ کاشی نمی تواند از رنگ طبیعی عبور کند. سعی کنید برای زیبایی و جذابیت بیشتر فضا با یک کفپوش شیک، نقاشی های دیوار و نوار کاشی طراحی خود را تکمیل کنید.

بهترین کاشی حمام

کاشی های هفت-هشتی یا شاه ماهی

این الگوی کلاسیک به دلیل طراحی زاویه ای که شبیه شکل و ساختار استخوانی ماهی است، به اسم کاشی شاه ماهی نیز نامیده می شود. بزرگترین نقطه ضعف این نوع کاشی در نصب آن است بنابراین نصب آن مستلزم استخدام یک فرد متخصص است. با افزودن یک کفپوش مرمری در قسمت کابین دوش یک طراحی خاص و منحصر به فرد داشته باشید.

بهترین کاشی حمام

بهترین کاشی حمام

کاشی شطرنجی

الگوی شطرنجی ویژگی بارز فضای داخلی کشور فرانسه است. این نوع کاشی به همان اندازه که کلاسیک و ظریف است می تواند چشم نواز و همه کاره نیز باشد. برای داشتن یک حمام ساده در عین حال کلاسیک این نوع کاشی انتخاب خوبی است.

بهترین کاشی حمام

کاشی آجری شکل

کاشی لعاب سرامیکی نازکی است که در انواع مختلفی از جمله شیشه، سنگ و سنگ مرمر در دسترس است. یکی از مزایایی که به محبوبیت بیشتر این نوع کاشی کمک می کند این است که ظاهر کلاسیک آن هرگز قدیمی نشده و از مد نمی افتد. در واقع بدون توجه به تغییر زمان و سبک دیگر مجبور به تغییر یا بازسازی آن طبق مد نیستید. کاشی های آجری زیبا به نظر می رسند اما به راحتی سرامیک و شیشه تمیز نمی شوند. کاشی های کوچک ممکن است شیک به نظر برسند اما تمیز کردن خطوط دوغاب دشوار است. اگر کاشی های بزرگتر را انتخاب کنید خطوط دوغاب کمتری برای کثیف شدن دارید.

بهترین کاشی حمام

بهترین کاشی حمام

کاشی طرح سنگریزه

کاشی های نوع طبیعی از یک قطعه سنگ تشکیل شده اند اما کاشی سنگریزه ای کمی متفاوت است به این دلیل که هر کاشی جداگانه از بسیاری سنگریزه کوچک تشکیل شده است. استفاده از این نوع کاشی به ویژه در حمام با عبور آب از روی آن به دلیل وجود سنگریزه ها حس وجود یک رودخانه طبیعی در فضا ایجاد کرده و زیبایی خیره کننده ای دارد. قبل از اینکه کاشی های سنگریزه ای خود را دوغاب کنید، توصیه می کنیم ابتدا آنها را بتن کاری کنید.

بهترین کاشی حمام

کاشی حاشیه

کاشی های حاشیه کاشی های موزاییکی هستند که به عنوان تزئینات حمام استفاده می شوند. حاشیه ها در دو نوع کف و دیوار استفاده می شوند و با اضافه کردن آنها به اطراف بدون اینکه کسل کننده به نظر برسند می توان سبک فضا را کلاسیک کرد. نوع دیواری آن قسمت پایینی کاشیکاری شده دیوار را از قسمت فوقانی نقاشی شده جدا می کند. حتماً حاشیه را حداقل ۳۰ سانتیمتر از سقف قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

بهترین کاشی حمام

بهترین کاشی حمام

کاشی طرحدار

در انتخاب های خود جسور باشید و با استفاده از کاشی های طرحدار از این فرصت استفاده کنید. کف تنها فضایی نیست که این کاشی های به نمایش در می آیند. حتی با استفاده از آن در دیوارها به طور کامل می توانید یک طراحی منحصر به فرد ایجاد کنید. قبل از زدن دوغاب کاشی تنظیم و طرح بندی دقیق این نوع کاشی بسیار اهمیت دارد.

بهترین کاشی حمام

کاشی های راه راه

با انتخاب این نوع کاشی برای دیوار مزایای بسیاری وجود دارد. هنگامی که در یک ترکیب به صورت عمودی نصب شوند سقف فضا بلندتر و بزرگتر به نظر می رسد در صورتی که در نصب افقی در فضا ایجاد عمق می کند. در هر دو حالت جذابیت بصری فوق العاده ای خواهید داشت. این نوع کاشی ها در سبک های مختلف از کلاسیک گرفته تا مدرن قابل اجرا است.

بهترین کاشی حمام

بهترین کاشی حمام

کاشی های شش ضلعی

آیا تا به حال به نصب کاشی های شش گوش در خانه خود فکر کرده اید؟ با اینکه گزینه ای زیبا و بسیار مرسوم است اما بسیاری از افراد آنها را قدیمی دانسته و کاشی های مربع یا مستطیل سنتی تر را انتخاب می کنند. نصب کاشی شش ضلعی می تواند ظاهری کلاسیک به حمام شما بدهد. این کاشی ها به صورت ورق موزاییک بوده و نصب آنها بسیار دشوار است.

بهترین کاشی حمام

کاشیکاری غیربومی

این طراحی حمام خیره کننده ساده تر از آن است که به نظر می رسد. ترکیب کاشی های مرمری با دیوار قوسی ظاهری خاص و شیک ایجاد کرده است که این سبک از طراحی الهام گرفته از حمام های مراکش است.

بهترین کاشی حمام

بهترین کاشی حمام

کاشیکاری سیاه و سفید

وقتی نوبت به طراحی یک فضا می رسد پالت رنگ معمولاً اولین قدم و مهمترین عنصر است. در فضاهای کوچکتر مانند حمام برخلاف فضاهای بزرگ دیگر خانه مانند اتاق نشیمن و اتاق خواب که از رنگ های متنوعی برخوردارند استفاده از رنگ کمتر فضا را برای شما جذاب تر خواهد کرد. در طراحی سرویس بهداشتی حتی ریزترین جزئیات نیز می تواند تأثیر عمده ای بگذارد. در کاشیکاری سیاه و سفید استفاده از دوغاب مشکی نتیجه دلخواهی به شما خواهد داد. اگر فضای روشن را بیشتر می پسندید نیازی نیست که از کف تا سقف را سیاه و سفید کنید کافی است لوازم جانبی خود مثل شیرآلات و آیینه را مشکی انتخاب کنید که از نظر بصری قابل توجه است.

بهترین کاشی حمام

ترکیب کاشی و سنگ

در دنیای مد امروز بسیاری از طراحان دوست دارند مواد و بافت های متضاد را با هم ترکیب کنند. در این طرح به دلیل ترکیب کاشی سرامیکی و سنگ و جفت شدن آن دو در رنگ های مشابه اما بافت متنوع جلوه ای خاص ایجاد شده است. ترکیب کردن مواد یک روش امتحان شده برای افزودن عمق و زیبایی به فضای شماست. به نظر شما حمامی که از کف تا سقف با کاشی های سفید و لوازم جانبی سفید طراحی شده جذاب تر است یا حمامی با کف کاشی سرامیکی و دیوارهای سنگی؟

بهترین کاشی حمام

بهترین کاشی حمام

کاشی های طرح هندسی

کاشی های هندسی در طول تاریخ به عنوان راهی برای افزودن عمق به فضا مورد استفاده قرار گرفته اند. قدمت این کاشی های چشمگیر به قرن ۱۲ بر می گردد اما در دوران مدرن بسیاری از طراحان آنها را برای داشتن ظاهری منحصر به فرد و شاخص انتخاب کردند. با افزودن این کاشی ها در طراحی فقط یک طرح اضافه نمی شود بلکه ترکیبی از اشکال هندسی مربع، مستطیل، مثلث و چند ضلعی خواهید داشت. از ویژگی های بارز آنها بزرگتر نشان دادن اتاق است به خصوص هنگامی که به عنوان کاشی کف استفاده می شود.

نوشته های مشابه