مبلمان اداری

صندلی اداری ارگونومیک 2024 +نمونه

صندلی اداری ارگونومیک 2024 یا طبی چیست و چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد و اهمیت استفاده از این مبلمان اداری در فضای کار چیست؟ شاید اطلاعاتی درباره پیامدهای طولانی مدت نشستن پشت میز کار به عنوان یک کارمند را نشنیده باشید. ممکن است سال‌هاست که در حین کار، بیش از حد طولانی مدت نشسته و از تأثیرات منفی آن بی‌آگاه باشید. اختصاصاً مطالعات حوزه طب فیزیکی نشان می‌دهند که نشستن به مدت طولانی، به خصوص بیش از یک ساعت بر روی صندلی اداری، باعث اعمال فشارهای غیرطبیعی بر روی بدن، به ویژه ستون فقرات، می‌شود. این فشارها ممکن است در آینده به شکل عوارض غیرقابل جبران، همچون بروز مشکلاتی مانند برون‌زدگی دیسک گردن یا کمر، ظاهر شوند.

برای مقابله با این مسأله، نسل جدیدی از صندلی‌های اداری به نام “صندلی اداری ارگونومیک” ظاهر شده است. این صندلی‌ها به ویژگی‌هایی از قبیل تنظیم عمق صندلی، شیب زانویی، ارتفاع نشیمنگاه، ارتفاع پشتی صندلی و قابلیت پشتیبانی از کمر مشترک هستند. می‌توان گفت که با توجه به این ویژگی‌های منحصر به فرد، انتخاب یک صندلی اداری ارگونومیک ابتدا ممکن است به نظر کاری پیچیده بیاید. به همین دلیل، در مجله ساویس، به منظور افزایش آگاهی شما از این موضوع قبل از خرید، به بررسی چندین ویژگی از صندلی‌های اداری ارگونومیک پرداخته‌ایم. همچنین توصیه می‌شود که از تجربیات افراد متخصص در زمینه دکوراسیون اداری و طراحی داخلی نیز برای انتخاب صندلی مناسب بهره‌مند شوید.

صندلی اداری ارگونومیک 2024

صندلی اداری ارگونومیک یعنی چه؟

اول از همه باید بگوییم که ارگونومی علمی است که افراد را در محیط کار با هدف ارتقای بهره وری و کارایی آنها مورد مطالعه قرار می دهد. صندلی اداری ارگونومیک 2024 اغلب با توجه به ویژگی های افراد یا کارمندان سفارش داده می شود. مکانیزم هوشمندانه طراحی شده روی این صندلی ها باعث می شود بدن شما در طول روز فعال باشد و در نتیجه گرفتگی و اسپاسم را احساس نکنید.

صندلی اداری ارگونومیک به یک نوع از صندلی اداری اشاره دارد که با توجه به اصول ارگونومی طراحی شده است. ارگونومی به مطالعه تطبیقی بین افراد و محیط کار یا ابزارهای کاری با هدف بهبود راحتی، کارایی و ایمنی افراد می‌پردازد. در مورد صندلی اداری ارگونومیک، این اصول به طراحی صندلی با هدف ایجاد یک محیط کاری بهینه و سازگار با جسم انسان متمرکز شده‌اند.

مقاله پیشنهادی مجله ساویس:
بهترین مارک صندلی اداری و مزایا

خرید صندلی اداری ارگونومیک 2024

خرید صندلی اداری ارگونومیک

ویژگی های صندلی اداری ارگونومیک را بشناسیم.

ویژگی‌های صندلی اداری ارگونومیک به منظور ایجاد یک محیط کاری بهینه و سازگار با فیزیولوژی انسان طراحی شده‌اند. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تنظیم ارتفاع: قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی برای انطباق با ارتفاع میز کار و اندازه قد فرد.
 • تنظیم عمق صندلی: امکان تنظیم عمق صندلی به گونه‌ای که از تمام طول پاها استفاده شود و فشار ناشی از نشستن بهینه باشد.
 • تنظیم شیب زانویی: قابلیت تنظیم شیب زانویی به منظور حفظ یک زاویه طبیعی بین پاها و ستون فقرات.
 • پشتیبانی از کمر: داشتن قسمت‌های پشتیبانی از کمر که به شیوه‌ای ارگونومیک به منطقه کمر حمایت می‌کنند.
 • تنظیم ارتفاع پشتی صندلی: امکان تنظیم ارتفاع پشتی صندلی برای پشتیبانی بهینه از قسمت‌های علیه پشت.
 • قابلیت چرخش: وجود مکانیزم چرخشی به منظور حرکت آسان و دسترسی به اطراف میز کار.
 • جنس و پوشش مطلوب: استفاده از جنس‌ها و پوشش‌های مرغوب که نه تنها دوام و عمر طولانی داشته باشند بلکه راحتی نیز فراهم کنند.
 • طراحی با دقت به جزئیات: طراحی دقیق به جزئیات مانند شکل و ارتفاع دسته‌ها، جلوه ظاهری زیبا و جلوگیری از نقاط فشار زیاد بر بدن.
 • کاهش فشار بر بدن: طراحی به گونه‌ای که فشارهای ناشی از نشستن به حداقل رسیده و توزیع مناسبی بر روی بخش‌های مختلف بدن انجام شود.
 • ساختار دوام‌پذیر: استفاده از ساختاری با دوام و مقاوم برای تحمل به مدت زمان طولانی.

صندلی اداری ارگونومیک با این ویژگی‌ها سعی در ارائه یک تجربه نشستن بهداشتی، راحت و کارآمد دارد تا از جلوگیری از احتمال ایجاد مشکلات فیزیکی در اثر نشستن طولانی مدت جلوگیری کند.

انواع مدلهای صندلی اداری ارگونومیک 2024

انواع مدلهای صندلی اداری ارگونومیک 2024

 سایر ویژگی های صندلی اداری ارگونومیک

از سایر ویژگی های صندلی های اداری ارگونومیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسته قابل تنظیم و انعطاف پذیر
 • ارتفاع صندلی قابل تنظیم
 • پشتی قابل تنظیم و مناسب برای گودی کمر
 • فراهم ساختن راحتی و آرامش برای کارمندان
 • مناسب برای استفاده در ساعات طولانی

بررسی جنس صندلی های اداری

در ساخت صندلی اداری ارگونومیک معمولا از با کیفیت ترین مواد استفاده می شود. با این حال در زمان خرید این صندلی ها باید به مقاوم بودن و دوام آنها توجه ویژه ای داشته باشید. هر چه دوام صندلی ارگونومیک بیشتر باشد بهتر میتواند نیازهای طولانی مدت شما را برآورده کند.

در زیر مواد مورد استفاده در ساخت صندلی های ارگونومیک را ذکر کرده ایم.

 • استیل ضد زنگ
 • چوب با کیفیت
 • چرم طبیعی و مصنوعی
 • فوم های نرم با ماندگاری بالا
 • انواع پارچه های با کیفیت مانند ساتن و مخمل

مزایای صندلی ادارای ارگونومیک چیست؟

این صندلی ها دارای تمام عناصر ضروری برای راحتی و افزایش بهره وری کارمندان هستند. مزایای صندلی اداری ارگونومیک برای کارمندان بسیار است. هنگامی که صندلی به درستی تنظیم شده باشد، می تواند شما را در راحت ترین حالت ممکن در حین کار نگه دارد و از شما در برابر درد ناشی از نشستن نامناسب محافظت کند. در نتیجه زمانی که در مکانی ساعتها نشسته اید و مشغول کارکردن هستید، این صندلی کارایی شما بسیار بالاتر خواهد بود و کارایی و بهره وری شما را در هنگام کار حداقل 30 درصد افزایش خواهد داد.

ارگونومی صندلی

بررسی مزایا

صندلی‌های اداری ارگونومی با داشتن ویژگی‌ها و طراحی‌های خاص، به عنوان یک ابزار کلیدی در ایجاد محیط کاری سالم و راحت شناخته می‌شوند. مزایای این نوع صندلی‌ها شامل:

 1. پشتیبانی از ستون فقرات: این صندلی‌ها با داشتن قسمت‌های پشتیبانی از کمر و فضایی مناسب برای استراحت بهتر عضلات پشت، ستون فقرات را در وضعیت نرمال حفظ می‌کنند.
 2. تنظیمات چندگانه: قابلیت تنظیم ارتفاع، عمق، و شیب صندلی به کاربر امکان می‌دهد تا صندلی را به شکلی شخصی سازی کرده و آن را به اندازه مناسب خود تنظیم کند.
 3. جلوگیری از زننده شدن عضلات: نحوه طراحی این صندلی‌ها باعث می‌شود که عضلات کمر و گردن در طول زمان به ناحیه مناسبی از حرکت و استراحت دست یابند و از زننده شدن آنها جلوگیری شود.
 4. افزایش تمرکز و بهره‌وری: با ایجاد یک محیط نشستن بهینه، این صندلی‌ها می‌توانند بهره‌وری در کار و تمرکز را افزایش دهند و به افراد کمک کنند تا بهترین عملکرد را از خود بروز دهند.
 5. جلوگیری از آسیب‌های جسمی: طراحی ارگونومیک صندلی‌ها جلوی آسیب‌های جسمی ناشی از نشستن طولانی مدت، مانند درد کمر و گردن را می‌گیرد و به سلامت عمومی افراد حائز اهمیت است.
 6. تحرک و جلوگیری از بی‌حرکتی: برخی از صندلی‌های ارگونومیک دارای مکانیزم‌های جلوگیری از بی‌حرکتی هستند که افراد را به تحرک و تغییر وضعیت نشستن تشویق می‌کنند.
 7. مناسب برای افراد مختلف: این صندلی‌ها با قابلیت تنظیمات گسترده، برای افراد با اندازه و قد مختلف قابل استفاده هستند و برآورده کننده نیازهای متنوع افراد می‌شوند.
 8. کاهش فشارهای نقاط استراحت: طراحی مناسب و قابل تنظیم صندلی‌های ارگونومیک باعث کاهش فشارهای نقاط استراحت بر روی بدن می‌شود.

صندلی‌های اداری ارگونومیک با این مزایا به عنوان یک ابزار اساسی در بهبود راحتی و بهره‌وری در محیط کار شناخته می‌شوند و می‌توانند به بهبود کیفیت زندگی کاری افراد کمک کنند.

مقاله پیشنهادی مجله ساویس:
دلیل اهمیت انتخاب و خرید مبلمان اداری با کیفیت

نکات مهم برای خرید صندلی اداری ارگونومیک

ارگونومی صندلی اداری

از جمله مواردی که باید در زمان خرید صندلی اداری ارگونومیک به آن توجه کرد این است: جنس روکش صندلی باید ضد تعریق بوده و به مرور زمان کنده نشود و پشتی صندلی با فرم بدن هماهنگ باشد و به ستون فقرات آسیب نرساند. همچنین ارتفاع صندلی با کمک اهرم قابل تنظیم باشد و با توجه به قد فرد در حالت استاندارد تنظیم شود. به علاوه ارتفاع فرمان، پشتی و صندلی نیز قابل تغییر باشد.

خرید صندلی اداری ارگونومیک نیازمند ملاحظات دقیقی است تا تطابق بهینه با نیازهای شما داشته باشد. در زیر، به نکات مهمی که باید در نظر گرفته شوند، اشاره می‌شود:

 1. پشتیبانی از کمر: اطمینان حاصل کنید که صندلی دارای پشتیبانی مناسب برای کمر است. قسمت پشتی صندلی باید مناسب و قابل تنظیم باشد تا ستون فقرات به درستی حمایت شود.
 2. تنظیمات چندگانه: انتخاب صندلی با تنظیمات چندگانه از قبیل ارتفاع، شیب، عمق و پشتیبانی از کمر، امکان تنظیم بهینه را برای نیازهای فردی فراهم می‌کند.
 3. جنس و کیفیت ساخت: مطمئن شوید که جنس مورد استفاده و ساختار صندلی با کیفیت بالاست. مصالح با دوام و مقاوم در برابر فشار و سایش، عمر مفید صندلی را افزایش می‌دهند.
 4. ارتفاع قابل تنظیم: قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی بسیار حیاتی است تا ارتفاع صندلی با ارتفاع میز کار شما همخوانی داشته باشد.
 5. راحتی و ارگونومی: تجربه نشستن روی صندلی قبل از خرید بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که طراحی صندلی به گونه‌ای است که به راحتی قابل تطابق با جسم شما باشد.
 6. پوشش مقاوم: صندلی با پوشش مقاوم به لطافت، آسانی تمیز شدن و مقاومت در برابر لکه و سایش، مورد توجه باشد.
 7. قابلیت چرخش و حرکت: وجود مکانیزم‌های چرخشی و حرکت در صندلی، امکان دسترسی به اطراف میز کار و تنوع در حرکت را فراهم می‌کند.
 8. ضمانت و خدمات پس از فروش: مطمئن شوید که صندلی دارای ضمانت قابل قبول و خدمات پس از فروش مناسب است تا در صورت نیاز به تعمیرات یا تعویض، به سرعت و با کیفیت انجام شود.

همچنین، مشاوره با افراد متخصص در زمینه دکوراسیون اداری و انتخاب صندلی ارگونومیک نیز می‌تواند بهترین گزینه را برای نیازهای شما ارائه کند.

توجه به کیفیت در زمان انتخاب صندلی اداری ارگونومیک

توجه به کیفیت در زمان انتخاب صندلی اداری ارگونومیک

هشدار در انتخاب و خرید صندلی اداری!

برخی افراد در انتخاب مبلمان اداری و صندلی اداری بیشتر به قیمت آن اهمیت می دهند و نسبت به کیفیت و طراحی صندلی بی توجه هستند. در نهایت یک صندلی ارزان که کیفیت، طراحی ارگونومیک و انعطاف پذیری بالایی ندارد را انتخاب می کند. در پایان این افراد پس از استفاده طولانی مدت دچار آسیب های جسمی به خصوص به ستون فقرات می شوند. اگر می خواهید در زمینه صندلی اداری ارگونومیک انتخاب خوبی داشته باشید، بهتر است کیفیت را در اولویت قرار دهید و سپس قیمت آن را در نظر بگیرید

صندلی مدیریتی OCM 850 نیلپر

صندلی مدیریتی OCM 850 نیلپر

قیمت صندلی اداری ارگونومیک به چه عواملی بستگی دارد؟

صندلی اداری ارگونومیک  شامل صندلی های اجرایی، صندلی های تخصصی، صندلی های کنفرانس، صندلی های انتظار و … می باشد. قیمت این دسته از صندلی ها باتوجه به جنس، کاربری، کیفیت فوم و چرم و کیفیت جنس متفاوت است. صندلی اداری ویژگی های خاص خود را دارد. ارگونومی محصول وجه تمایز اصلی صندلی اداری است که بهترین استفاده ممکن را برای افراد با هر شرایط فیزیکی فراهم می کند.

قیمت صندلی اداری ارگونومیک به انواع عوامل متنوعی بستگی دارد که در تعیین هزینه نهایی تأثیرگذارند. این عوامل عبارتند از:

 • کیفیت ساخت: کیفیت ساخت و جنس مواد مورد استفاده در صندلی، عامل اساسی در تعیین قیمت آن است. صندلی‌های با جنس‌های با کیفیت بالا و ساختار محکم عمدتاً قیمت بالاتری دارند.
 • ویژگی‌های تنظیم: وجود ویژگی‌های تنظیمی مانند قابلیت تنظیم ارتفاع، شیب، و پشتیبانی از کمر، میزان قیمت را افزایش می‌دهد. این ویژگی‌ها به کاربر امکان می‌دهند صندلی را به شکلی شخصی‌سازی کرده و به نیازهای خود تنظیم کنند.
 • تولید کننده و برند: برند و شهرت تولید کننده نیز تأثیرگذار بر قیمت صندلی است. برندهای معروف با اعتبار و کیفیت بالاتر ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.
 • ویژگی‌های اضافی: وجود ویژگی‌های اضافی مانند مکانیزم‌های جلوگیری از بی‌حرکتی، دسته‌های قابل تنظیم، و پوشش‌های آسان‌تر تمیز شونده نیز می‌تواند به افزایش هزینه صندلی منجر شود.
 • تحقیق و توسعه: صندلی‌های با امکانات تحقیق و توسعه بیشتر که با استفاده از فناوری‌های نوین طراحی شده‌اند، ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.
 • طراحی و ظاهر: طراحی مدرن، زیبا، و جذاب نیز می‌تواند به افزایش قیمت صندلی ارگونومیک منجر شود.
 • ضمانت و خدمات پس از فروش: خدمات پس از فروش و طولانی بودن ضمانت نیز ممکن است در تعیین هزینه صندلی تأثیرگذار باشد.

در نتیجه، قیمت صندلی اداری ارگونومیک نتیجه ترکیب متعددی از این عوامل است و هر کدام به نحوی در تجربه و راحتی کاربران تأثیر می‌گذارند.

مبلمان اداری ارگونومیک

چرا باید صندلی ارگونومیک تهیه کنیم؟

خرید یک صندلی اداری ارگونومیک دارای اهمیت زیادی است زیرا این نوع صندلی‌ها به طور چشمگیری به راحتی، سلامت و بهره‌وری کاربران در محیط کار کمک می‌کنند. این صندلی‌ها با طراحی‌های خاص و ویژگی‌های فراوان ارگونومیک، به سازگاری با نحوه حرکت و نشستن طبیعی بدن انسان می‌پردازند. پشتیبانی از کمر، قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب، و وجود پشتیبانی مناسب برای نقاط حیاتی مانند گردن و شانه، باعث جلوگیری از درد و خستگی عضلات و اسکلت می‌شود.

صندلی ارگونومیک نه تنها به بهبود راحتی و سلامت فیزیکی کاربران کمک می‌کند بلکه به افزایش تمرکز و بهره‌وری در محیط کار نیز می‌انجامد. این صندلی‌ها با قابلیت تنظیمات چندگانه، تحقیق و توسعه در طراحی، و استفاده از مواد با کیفیت، درازمدت به سلامت و کارایی افراد کمک می‌کنند. در کل، خرید یک صندلی اداری ارگونومیک به عنوان یک سرمایه در بهبود شرایط کاری و ارتقاء کیفیت زندگی کاربران تلقی می‌شود که اثر مثبت و قابل لمس بر تجربه کاری و سلامت اجتماعی آنان دارد.

بهترین صندلی اداری ارگونومیک را از کجا تهیه کنم؟

برای اینکه بتوانید اقدام به خرید بهترین صندلی اداری کنید می بایست به بهترین فروشگاه مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی ساویس با ارائه انواع صندلی های اداری با کیفیت در قیمت مناسب شما را از هر جستجویی بی نیاز ساخته است. انتخاب صندلی اداری ارگونومیک از مجموعه ساویس راحتی و آسایش شما را تا مدت های طولانی فراهم می کند. برای دریافت مشاوره بیشتر در زمینه خرید صندلی اداری ارگونومیک با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.

2 دیدگاه در “صندلی اداری ارگونومیک 2024 +نمونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *