تابستان

جشن تولد تابستانی با تم بستنی!

کارت دعوت
کارت دعوت

کارت دعوت

تم جشن تولد فقط به دکوراسیون مراسم مربوط نمی شود. همه چیز را باید از قبل با این تم هماهنگ کنید. حتی کارت دعوت! کارت های دعوت می توانند کاغذی یا الکترونیکی باشند. کارت های دعوت الکترونیکی کم هزینه تر هستند و سریع تر به دست مهمانان می رسند کارت دعوت کاغذی اما حس و حالی نوستالژیک دارد. این که کدام یک را انتخاب کنید بستگی به سلیقه شما دارد. روی کارت می توانید عکسی از فرزندتان در حال بستنی خوردن قرار دهید و زیر عکس هم آدرس و ساعت جشن را درج کنید!

تم بستنی برای جشن تولد

تم بستنی برای جشن تولد

دکوراسیون جشن تولد تابستانی با تم بستنی

ایده های زیادی برای آماده سازی تم بستنی برای جشن تولد وجود دارد که با توجه به سلیقه می توانید از آن استفاده کنید. این ایده ها در پینترست و اینستاگرام به وفور یافت می شوند و در ایده گرفتن مشکلی نخواهید داشت. بیشتر این ایده ها قابل اجرا توسط خودتان هستند و لازم نیست هزینه زیادی برای پیاده سازی آن ها صرف کنید. از آنجا که بناست تعداد مختلفی ایده ببینید، از بین آنها الهام بگیرید و بعد شروع به ساخت دکور کنید بهتر است دو تا سه هفته پیش از تولد کار جستجو و آزمون و خطا را شروع کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

بستنی بادکنکی برای پس زمینه

پس زمینه از المان های دکوراسیون است که تاثیر زیادی در کلیت چیدمان دارد. درست کردن پس زمینه بستنی بادکنکی زیبا کار سختی نیست و نیاز به چند بادکنک و کمی خلاقیت دارد. می توانید قسمت نان بستنی قیفی را با پارچه یا نقاشی روی پارچه ایجاد کنید و سپس از بادکنک به جای اسکوپ ها استفاده کنید. استفاده از کاغذ پوستی هم راهگشا است.

تم بستنی برای جشن تولد

تم بستنی برای جشن تولد

راهنمای گام به گام دکوراسیون داخلی جشن تولد با تم بستنی:

وسایل مورد نیاز:

 • تعدادی پونز
 • قیچی
 • چسب
 • ماژیک قهوه ای
 • کاغذ پوستی یا کاغذکادوی قهوه ای رنگ
 • سه رنگ بادکنک به تعداد کافی
 • 2 بادکنک قرمز برای سر بستنی که استفاده از آن اجبار نیست.

مراحل ساخت:
1.کاغذ پوستی یا کاغذ کادو را ببرید

کاغذ کادو یا کاغذ پوستی را به شکل نان بستنی (مثلث متساوی الساقینی که گوشه های آن گرد شده) ببرید. اگر کاغذ شما ساده است با ماژیک قهوه ای روی آن طرح چهارخانه بکشید. دقت کنید دو نان بستنی را هم اندازه ببرید. پس از برش آن ها را با چسب روی یک رومیزی ساده و محکم بچسبانید.

2.بادکنک ها را باد کنید و لایه لایه بچسبانید

بادکنک ها را یکی یکی باد کنید و کنار هم روی رومیزی بالای نان بچسبانید. هم اندازه بودن باد بادکنک ها در زیبایی شکل نهایی تاثیرگذار است. از آنجا که بادکنک ها باید چند بار جا به جا شوند تا بهترین ترکیب به دست آید این قسمت کمی زمان بر است. بادکنک ها را ردیف به ردیف بچسبانید.اگر چسب به بادکنک چسبید اما جایش دلخواه شما نبود سعی نکنید آن را جدا کنید چون بادکنک درست توی صورتتان می ترکد!

3. آلبالوها را فراموش نکنید
در نهایت می توانید بادکنکی قرمز روی بستنی قرار دهید تا یادآور آلبالوی روی بستنی باشد و جلوه بیشتری به بستنی بدهد. در کنار این پس زمینه می توانید بنر تولدت مبارک را هم نصب کنید. دقت کنید رنگ بنر دقیقا همان رنگ بادکنک ها نباشد تا در آن ها محو نشود.

تم بستنی برای جشن تولد

تم بستنی برای جشن تولد

راهنمای گام به گام دکوراسیون بیرونی جشن تولد با تم بستنی:

اگر دوست دارید مهمانان از بدو ورود نشانه هایی از تم تولد را ببینند می توانید این مجسمه بستنی را برای دکوراسیون حیاط یا بالکن بسازید.

وسایل مورد نیاز:

 • سیخ گرد یا میله چوبی
 • قیچی
 • چسب دو طرفه
 • چسب نواری محکم
 • کاغذ پوستی یا کاغذ کادوی قهوه ای
 • بادکنک به تعداد لازم

مراحل ساخت:

1.بریدن به شکل نان بستنی

ابتدا کاغذها را مطابق تصویر طوری ببرید تا وقتی لبه ها را به هم میچسبانید یک مخروط را تشکیل دهد. بهتر است ارتفاع نان بستنی از سیخ بامبو کمی بیشتر باشد. پس از برش از چسب دوطرفه استفاده کنید تا هر دو طرف را به هم بچسبانید.

2.بادکنک ها را باد کنید و به میله بچسبانید

در مرحله بعدی بادکنک ها را در ابعادی باد کنید که کاغذ را بریده اید و بادکنک چندان بزرگ تر یا کوچک تر از اسکوپ نشود. بعد بادکنک را با چسب مطابق تصویر به سیخ بچسبانید. دقت کنید بادکنک را محکم نصب کرده باشید. از آنجا که میله دیده نمی شود زیبایی در اینجا مطرح نیست بلکه پایداری بادکنک روی میله مهم است.

3.سیخ را داخل زمین فرو کنید

در این مرحله میله و بادکنک را داخل قیف کاغذی قرار داده و بعد آن را توی زمین فرو کنید.

4.مرحله انتخابی: روی بادکنک اسپری براق بپاشید

می توانید روی بادکنک اسپری براق و اکلیلی بپاشید و جلوه بیشتری به بستنی تان بدهید.

 

تزئینات کاغذی تم بستنی برای جشن تولد

تزئینات کاغذی تم بستنی برای جشن تولد

آویز بستنی

تزئینات و آویزهای کاغذی بستنی شکل هم راه دیگری برای اضافه کردن تم بستنی به مهمانی است. درست کردن این تزئینات کاغذی هم سخت نیست و به مقداری نخ کاموا یا کوبلن نیاز دارد و چسب و مقوای قهوه‌ای و صورتی یا هر رنگی که دوست دارید بستنی به رنگ آن باشد. البته ساخت ا اسکوپ ها کاموایی از انواع مقوایی کمی پیچیده تر و نتیجه نهایی آن جذابتر است. راهنمای ساخت آویز بستنی با کاموا را می توانید اینجا بخوانید.
ساک بستنی
ساک بستنی

برگزاری مهمانی با هر تمی امکان پذیر است فقط لازم است به این پیشنهادها خوب فکر کنید و با خلاقیت خودتان مهمانی عالی و شاهکاری برگزار کنید. اما حواستان باشد چیدمان خانه با یک تم پایان کار نیست، حتی می توانید ساک هایی با طرح بستنی درست کنید تا هدایا درون آن قرار بگیرند و چشم مهمانان جز بستنی چیز دیگری را نبیند!

شما چه ایده ای برای دکوراسیون جشن تولد تابستانی با تم بستنی دارید؟

گل های دکوراسیونی با تم بستی
گل های دکوراسیونی با تم بستی

گل آرایی با تم بستنی

یکی دیگر از خلاقیت هایی که می توان با بستنی به خرج داد درست کردن دسته گل با نان بستنی است. حالت قیفی نان بستنی باعث می شود به راحتی توی نان بستنی جای بگیرند. این گل آرایی مهمانی شما را قطعا به یادماندنی خواهد کرد.

کیک، میوه، بیسکوئیت و شکلات با تم بستنی

کیک، میوه، بیسکوئیت و شکلات با تم بستنی

بستنی های خوردنی و خوردنی های بستنی!

به جز بستنی می توانید کیک، شکلات و کوکی های جشن را هم به همین شکل تهیه کنید. اما راه ساده تری هم برای تزئین خوراکی ها به شکل بستنی هست. به تعداد میهمانان قیف بستنی بخرید و میوه های تابستانی مثل توت فرنگی، زردآلو و گوجه سبز را خرد کرده داخل آن بریزید. علاوه بر زیبایی و خلاقیت این خوراکی سالمتری هم برای بچه هاست.

منوی شام

برای نوشیدنی لیموناد صورتی و سبز انتخاب های خوبی هستند. خنکی و رنگ متناسب با دکوراسیون دو مزیت این نوشیدنی ها هستند. برای عصرانه گزینه های چیپس و ماست، الویه و انواع سالادها روی میز شما است و برای شام می توانید همبرگر یا ساندویچ های کوچک و ساده درست کنید.

همچنین پاپ کورن و پنیرهای پستوی رنگی انتخاب های خوبی هستند.

بستنی

و البته بستنی مهم ترین عنصر پذیرایی این جشن تولد است. یکی از بهترین راه ها برای پذیرایی با بستنی این است که چند طعم بستنی را متناسب با رنگ تم دکوراسیون در میزان زیاد تهیه کنید و روی میز بگذارید تا هرکس طعم دلخواهش را انتخاب کند. برای تزئین روی بستنی هم گزینه های متعددی وجود دارد:

 • پاستیل
 • پودر نارگیل
 • شاتوت
 • آلبالو
 • اسمارتیز
 • شکلات سنگی
 • خامه
 • مایع شکلات
دیگر تزئینات تولد با تم بستنی

دیگر تزئینات تولد با تم بستنی

بستنی در لباس و چیدمان میز

در اجرایی کردن تم بستنی برای جشن تولد می توانید به همه نکات و موارد جشن تولد توجه کنید. برای مثال برای وسایل تزئینی، تاج تولد، هدیه های کودکان و ظرف های پذیرایی و مشخص کردن جای میهمانان با نوشتن نامشان و … می توان از این خوراکی خوشمزه ایده گرفت و نشاط و جذابیت را به مهمانی برد.