آشپزخانه

تزیین دیوار بین کابینت ها در آشپزخانه

زیبایی فضایی که با خانواده تان دور هم جمع می شوید مهمترین رکن دکوراسیون خانه تان است. این بار به اهمیت دیوار بین کابینت ها و قدرت جادویی شان در آشپزخانه می پردازیم که مدت هاست فراموش شده است. دیوارهایی که در بین کابینت‌ های بالا و پایین وجود دارند معمولاً خالی هستند و توجهی به آنها نمی‌ شود. اکثر افراد حتی اگر خانه‌ شان در حال ساخت هم باشد ترجیح می‌ دهند کاشی‌ های ساده و معمولی در بین کابینت‌ ها قرار بگیرد و چندان اهمیت خاصی به این فضای خالی نمی‌ دهند. اما اگر بدانید این دیوارهای خالی تا چه اندازه در ظاهر آشپزخانه تأثیر می گذارند بازهم از کنارشان ساده می‌گذرید؟ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دلتان با دیدن آشپزخانه‌ های مدرن و زیبا در تلویزیون و مجلات غنج می‌رود بهتر است حسرت خوردن را کنار بگذارید و دیدگاهتان را نسبت به کلیشه‌ ای که در ذهنتان ساخته‌ اید تغییر دهید. اگر هم حوصله‌ دردسرهای بنایی و ریخت و پاش را ندارید نگران نباشید بدون دردسر می‌ توانید از کاشی‌ هایی که به‌ راحتی روی زمینه‌ دیوارتان می‌ چسبند یا از کاغذ دیواری‌ های محکمی که کارها را آسان‌ تر کرده‌اند استفاده کنید و به آشپزخانه دلخواهتان برسید. این بار قرار است دیوار بین کابینت ها در آشپزخانه غوغا به پا کند پس با ما همراه باشید.

دیوار بین کابینت ها

ملایم و درخشان باشید

رنگ و طرح دو ویژگی جادو کننده در هر فضایی هستند و این موضوع در مورد آشپزخانه‌ ها هم صدق می‌کند. اگر آشپزخانه‌ تان نورگیر خوبی دارد بهتر است از رنگ‌ های ملایم استفاده کنید. یک سبز نعنایی ملایم بر روی کاشی‌ های صدفی فضای آشپزخانه‌ معمولی‌ تان را به‌ کلی دگرگون و درعین‌ حال سادگی و شیک بودنش را حفظ می‌ کند.

دیوار بین کابینت ها

رنگ‌ های خنثی را زنده کنید

رنگ‌ های خنثی آرامش خاصی دارند و حضور در آشپزخانه‌ ای با طیف رنگی خنثی می‌ تواند مثل مراقبه برای روح باشد اگر یکنواختی را از بین ببرید! رنگ‌ های خنثی طرفداران خودشان را دارند که شاید این طرفداران تمایلی به واردکردن رنگ‌ های دیگر نداشته باشند. در این صورت برای تغییر در آشپزخانه چه باید کرد؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از کاشی‌ هایی با طرح‌ های غیرمعمول است. برای دوری از یکنواختی این بار به‌ جای استفاده از کاشی های مربع یا مستطیل شکل از کاشی‌ هایی با اشکال هندسی دیگر استفاده کنید. لوزی‌ هایی که منظم کنار هم چیده شده‌ اند یا چندضلعی‌ هایی که نامنظم در کنار هم قرار می‌ گیرند می‌ توانند در عین رنگبندی خنثی زیبایی بصری آشپزخانه را دو چندان کنند.

دیوار بین کابینت ها

پررنگ شوید!

دسته‌ دیگری از افراد با رنگ‌ ها جان می‌ گیرند و انرژی روزشان از رنگ‌ هایی که اطرافشان قرار دارد تأمین می‌ شود. این دسته از افراد قطعاً در آشپزخانه‌ ای با رنگ‌ های هیجان‌ آور بر سر ذوق می‌ آیند و انرژی مثبتشان به فضاهای دیگر خانه هم منتقل می‌ شود. یک پالت رنگی شامل رنگ‌ های قوی و خیره‌ کننده در کنار کابینت‌ هایی به رنگ‌ های طبیعی ترکیب بی‌ نظیری را به وجود می‌ آورد.

ترکیب پیشنهادی برای آشپزخانه‌ های هیجان‌ آور:

کاشی‌ های آبی اطلسی + حاشیه‌ های طلایی + کابینت‌ هایی از چوب طبیعی

کاشی‌ های فیروزه‌ ای + حاشیه‌ های سفید + کابینت‌ های سفید

کاشی‌ های سبز آبی + حاشیه‌ های سفید + کابینت‌ های بلوطی روشن

دیوار بین کابینت ها

از یک الگوی درونی پیروی کنید

تمام کاشی‌ هایی که کنار هم چیده می‌ شوند و زیبایی شان شما را مات و مبهوت می‌کند بر اساس یک الگوی خاص کنار هم قرار می گیرند. کاشی‌ های ساده‌ ای که شاید به‌ تنهایی زیبایی نداشته باشند هنگام قرارگیری در کنار هم روی دیوار هر توجهی را به خودشان جلب می‌ کنند. راز این خیرگی فقط در چیدمان تمیز و مرتب بر اساس یک الگوی از پیش آماده است. الگوهای مختلفی در سایت‌ های متفاوت به‌ وفور پیدا می‌ شوند اما برای داشتن یک دیوار منحصر به‌ فرد در آشپزخانه‌ تان بهتر است الگوی مورد نظرتان از ذهن خودتان تراوش کند و امضای شما پای آن کار باشد. کافیست با کاشی‌ ها به‌صورت عمودی و افقی بازی کنید و آنها را در چندین جهت کنار هم قرار دهید تا ریتم چینش موردنظرتان را پیدا کنید.

دیوار بین کابینت ها

به آشپزخانه‌ تان نگاهی فوق مدرن بدهید

راز منحصر به‌ فرد بودن یک آشپزخانه به دیوار بین کابینت ها و الگوهای ویژه‌ ای که در آنها به‌ کار می‌ روند نیست بلکه چیزی که یک آشپزخانه را خاص می‌ کند و جلوه‌ ای مدرن به آن می‌ بخشد هماهنگی میان دیوار آشپزخانه با تمامی جزئیات است. در آشپزخانه‌ ای که در تصویر می‌ بینید از شکل هندسی مکعب در دیوار مابین کابینت‌ ها استفاده شده است که شروعی حرفه‌ ای در چیدمان آشپزخانه‌ مدرن به‌حساب می‌ آید و با یک اپن ساده و سفید در کنار صندلی‌ هایی با نشیمن مربعی شکل ریتم قالب بر فضا را ادامه داده است و در نهایت با چراغ‌ های هنری آویزان از سقف زیبایی بصری آشپزخانه را تکمیل کرده است.