تابستان

بهترین موسیقی های تابستانی

آهنگ Flowers از Sweet Female Attitude
آهنگ Flowers از Sweet Female Attitude

1- آهنگ Flowers از Sweet Female Attitude

این آهنگ تابستانی مورد علاقه ای جی تریسی (AJ Tracey) خواننده هیپ هاپ بریتانیایی است. او در این باره می گوید: «من برای اولین بارآهنگ گل ها را در باشگاهی شنیدم که مادرم معمولا برای دو به آنجا می رفت و من هم آنجا تنیس بازی می کردم. پدر و مادرم عاشق این آهنگ بودند. این آهنگ برای من یادآور فرهنگ لندن است: مهمانی های خانوادگی و اوقات خوشی که در روزهای های آفتابی داشتیم. این از آن دسته آهنگ هایی است که حس خوبی را منتقل می کند. موسیقی هایی که در تابستان به آنها گوش می دهیم، جدای از این که به چه موسیقی ای گوش دهیم، بعدها یادآور خاطرات خوبی برای ما خواهند بود.»

آهنگ Sun Is Shining از Bob Marley

آهنگ Sun Is Shining از Bob Marley

2- آهنگ Sun Is Shining از Bob Marley

آهنگ «خورشید می درخشد»، آهنگ تابستانی مورد علاقه تئون کراس (Theon Cross) موزیسین و خواننده است. این آهنگ که سبک آن رگی (Reggae) است، در دهه هفتاد میلادی به شهرت زیادی دست یافت. این خواننده لندنی معتقد است تمامی آهنگ های سبک رگی تابستانی هستند چون از فضایی درخشان و آفتابی می آیند. او با گوش دادن به آن به خاطرات دوران کودکی اش بر می گردد، زمانی که پدرش مجموعه کاملی از آهنگ های این سبک را داشته و او و برادرش معمولا به این آهنگ گوش می داده اند. آهنگی که به گفته او تمام اجزای آن به بهترین نحو ممکن کنار هم قرار گرفته اند و از بهترین گزینه ها برای گوش دادن در زمان ریلکس کردن لب ساحل در یک روز گرم تابستانی است.

 آهنگ Green Eyes از Chris Cohen

آهنگ Green Eyes از Chris Cohen

3- آهنگ Green Eyes از Chris Cohen

قطعه «چشمان سبز» را کرت ویله (Kurt Vile) خواننده و ترانه سرای آمریکایی به عنوان آهنگ مورد علاقه اش انتخاب کرده است. او در مورد اولین باری که این آهنگ را شنیده به سفرش به استرالیا اشاره می کند و اینکه در آنجا این آهنگ را که در پلی لیست دوستش قرار داشته شنیده است. بعد از برگشتن از آن سفر پاییزی استرالیا، با تابستان آمریکا رو به رو می شود و تمام تابستان را بارها و بارها به این آهنگ و دیگر آهنگ های کریس کوهن گوش داده و از توصیفات و تصویرسازی های آنها لذت برده است.

آهنگ Sentimental Lady از Bob Welch

آهنگ Sentimental Lady از Bob Welch

4- آهنگ Sentimental Lady از Bob Welch

«بانوی احساساتی» را ویز بلود (Weyes Blood) خواننده آمریکایی در فهرست موسیقی های تابستانی قرار داده است. او اولین بار در سال 2012 به این آهنگ گوش داده و به نظرش این آهنگ یک درخشش رویایی دارد؛ همچون انعکاس نور از سطح آب. غمی که در صدای خواننده این آهنگ هست به نظر او زیبا است و خاطراتی احساسی را برای او یادآور می شود؛ مثل اندوهی که در تابستان تجربه کرده و شب های خنک تابستانی.

آهنگ The Loser از Derrick Harriott

آهنگ The Loser از Derrick Harriott

5- آهنگ The Loser از Derrick Harriott

موسیقی تابستانی مورد علاقه جو گدار (Joe Goddard) آهنگساز بریتانیایی آهنگ «بازنده» است که او را به دوران کودکی اش در جنوب غرب لندن می برد. زمانی که به پیشنهاد دوستش آلبوم آن را خریداری کرد و برای اولین بار به این آهنگ گوش داد. به نظر او این یک آهنگ فوق العاده و قوی است که صدای گوش نواز پیانو و هماهنگی بالای هم سرایان در موفقیت آن نقش زیادی داشته است. او بازنده را یک آهنگ آرام و لطیف معرفی می کند، درست همانطور که یک آهنگ تابستانی باید باشد. این آهنگ او را به یاد سفرهایش در دوران نوجوانی و دیگر خاطرات خوش گذشته می اندازد.

آهنگ Be Thankful for What You Got از William DeVaughn

آهنگ Be Thankful for What You Got از William DeVaughn

6- آهنگ Be Thankful for What You Got از William DeVaughn

آهنگ «برای آنچه بدست آوردی، شکرگزار باش» سال 1974 منتشر شد اما شورا (Shura) خواننده جوان انگلیسی تا امسال آن را نشنیده بود. او در این مورد می گوید: «اولین بار وقتی در منطقه ای در شمال نیویورک دور آتش در حال درست کردن دسر اسمورس بودیم این آهنگ را شنیدم و حس عجیبی به من دست داد. احساسات متناقضی در من ایجاد شد؛ توام با آرامش و اعتماد به نفس. پیام این آهنگ هم واقعا مهم است: همه ما باید در زندگی به خاطر آنچه داریم، بیشتر شکرگزار باشیم.»

 آهنگ Einstein on the Beach از Philip Glass

آهنگ Einstein on the Beach از Philip Glass

7- آهنگ Einstein on the Beach از Philip Glass

آهنگ اینشتین در ساحل توسط دریک می (Derrick May) به عنوان بهترین آهنگ برای فصل تابستان انتخاب شده است. این آهنگی است که او را سر ذوق می آورد و بهترین زمان برای گوش دادن به آن را غروب خورشید روزهای گرم تابستان می داند؛ وقتی ناخودآگاه احساساتی می شویم.

 The Boys of Summer از  Don Henley

The Boys of Summer از  Don Henley

8. The Boys of Summer از Don Henley

«نه در جاده کسی هست، نه در ساحل. احساس می کنم در آسمان هستم و تابستان دور از دسترس» این شروع ترانه تابستانی انتخابی لوران می بری Lauren Mayberry) خواننده اسکاتلندی و آخرین مورد از فهرست بهترین موسیقی های تابستانی ما است. صدای گیتار و سازهای کوبه ای در «پسران تابستان» فوراً قابل شناسایی است و البته زیبا مخصوصا یک تکه سولونوازی گیتار شنیدنی اش. لوران درباره دلیل انتخاب این آهنگ که سال 1984 و در کودکی او منتشر شده می گوید: «این آهنگ برای من بسیار دوست داشتنی و دلتنگ کننده و نوستالژیک است و یادآور خانه. موسیقی مورد علاقه پدر و مادرم بود و پدرم همیشه آن را در ماشین پخش می کرد آن قدر که زمانی را به یاد نمی آورم که این موسیقی را نشنیده باشم. عینک آفتابی و ساحلی بدون هیچ موجود زنده؛ تصویری شاهکار که این موسیقی روایت می کند.»