میز تلوزیون

بهترین جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون کجاست؟

به این نکته توجه کنید که میز تلویزیون منزل را با توجه به شرایط خانه تان انتخاب کنید. برای اینکه میز تلویزیون جایگاه مناسبی در چیدمان منزل داشته باشد باید اصول و قوانینی را رعایت کنید. پس ما با ایده هایی متنوع به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون خانه خود را پیدا کنید با ما همراه باشید. برای چیدمان بهتر و زیبایی بیشتر دکوراسیون خانه برای انتخاب جای مناسب برای  میز تلویزیون باید به این نکته توجه داشت که مبلمان، میز ناهارخوری و آشپزخانه موردهایی هستند که با محل قرارگیری تلویزیون ارتباط مستقیمی دارند و به هم وابسته و متصل هستند. پس قبل از هر کاری ابتدا باید محل قرارگیری تلویزیون را مشخص نمایید و بعد از آن مبلمان را بچینید. سپس مطمئن شوید که پشت تلویزیون فضای کافی برای تهویه و همچنین قرار دادن سیم‌ های تلویزیون و تجهیزات وابسته به آن وجود دارد. بهترین مکان برای میز تلویزیون در دکوراسیون داخلی خانه به‌ صورتی است که مبل‌ ها بتوانند در اطراف تلویزیون قرار گیرند و هر فردی با نشستن در هر قسمت از اتاق نشیمن امکان تماشای تلویزیون را داشته باشد. هیچ مبل و صندلی نباید پشت به تلویزیون قرار گیرد زیرا این کار یک نقص بزرگ در چیدمان دکوراسیون داخلی خانه شما به وجود خواهد آورد. پس تمام تلاش خود را بکنید که دید مناسب را برای همه مبل‌ های اتاق خود محیا کنید.

میز تلویزیون را مقابل پنجره و پشت به پنجره قرار ندهید

یکی از پر اهمیت‌ ترین نکته‌ ها برای قرار دادن میز تلویزیون در فضای خانه این است که به‌ هیچ‌ عنوان میز تلویزیون را مقابل پنجره و پشت به پنجره قرار ندهید به این دلیل که نور تابیده‌ شده از پشت پنجره سایه‌ ای بر روی صفحه نمایشگر شما ایجاد می‌ کند که سبب تاری دید و اذیت شدن چشمان شما خواهد شد و دید مناسب را از شما سلب خواهد کرد. در صورتیکه جای مناسبی برای جاگذاری میز تلویزیون پیدا نکردید و چاره‌ ای جز این کار نداشتید از پرده هایی با پارچه‌ های ضخیم استفاده کنید تا مانع عبور نور شود.
جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

یک نقطه کانونی مناسب انتخاب کنید

اگر تلویزیون شما نقطه کانونی اتاق نشیمن است باید آن را در مرکز اتاق و کامل و مستقیم در سطح چشم بینندگان خود قرار دهید. بهتر است مبلمان را در مقابل تلویزیون قرار دهید زاویه مستقیم مبلمان با صفحه نمایشگر تلویزیون بهترین حالت است. اما اگر شما یک نقطه کانونی دیگر مانند شومینه و یا یک پنجره دارید بهتر است میز تلویزیون جایی قرار بگیرد که تماشای تلویزیون به‌ راحتی برای همه افراد میسر باشد.

جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

قرارگیری میز تلویزیون در کنار شومینه

اگر در خانه شومینه ای وجود دارد بهتر است برای جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تلویزیون همردیف شومینه قرار بگیرد. تلویزیون یکی از عواملی است که در دکوراسیون داخلی خانه تأثیرگذار است. حالا اگر تلویزیون در کنار شومینه که خود یکی از عوامل مهم دکوراسیون داخلی است قرار بگیرد میزان زیبایی و جذابیت محیط بیشتر می شود و در کنار هم بودن این دو سبب ایجاد فضایی خلاقانه می‌ شود.

ارتفاع مناسب قرارگیری میز تلویزیون

از نکات مهم دیگری که در این ارتباط باید به آن توجه کرد اول ارتفاع متوسط تماشاگر و دوم اندازه و ارتفاع تلویزیون است ارتفاع نامناسب تلویزیون می‌ تواند به درد گردن منجر شود. با توجه به بزرگی صفحه‌ نمایش تلویزیون خود سعی کنید مبلمان را در فاصله مناسب با میز تلویزیون قرار دهید. فاصله تلویزیون تا محل نشستن شما باید دو برابر ارتفاع صفحه‌ نمایش تلویزیون باشد دقت کنید که نزدیک بودن مبل به تلویزیون چشم‌ ها را آزرده می‌ کند. همچنین صفحه نمایش باید در سطح قفسه سینه باشد و نباید از سطح چانه شما بالاتر قرار بگیرد.
جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

پنهان کردن تلویزیون در خانه‌های کوچک

به علت کوچک بودن فضای خانه‌ های امروزی گاهی اوقات جایی برای میز تلویزیون پیدا نمی‌ شود برای این مشکل هم راه‌ حلی وجود دارد که البته در چیدمان ایرانی ما چندان مرسوم نیست. راهکار این است که به‌ جای قرار دادن قفسه‌ های دکوری و به‌ اصطلاح بوفه برای نمایش ظرف و ظروف، کتابخانه‌ ای مدرن و زیبا در فضا قرار گیرد. به گونه‌ ای که این کتابخانه دارای یک در کشویی باشد که قابلیت پنهان کردن تلویزیون را درون خود داشته باشد. این کار سبب می‌ شود تا تلویزیون همیشه جلوی چشم نباشد و افراد برای سرگرمی بیشتر به سمت کتاب تمایل پیدا کنند تا برنامه‌ های تکراری تلویزیون ضمن اینکه هم فضا زیبا می شود و هم جایی برای قرارگیری تلویزیون پیدا می شود.

جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

ترکیب میز تلویزیون با دکور در دکوراسیون داخلی

در صورت تمایل می‌ توانید از میزهای تلویزیون بزرگ که دارای قفسه‌ هایی هستند استفاده کنید در این صورت علاوه بر زیباسازی اتاق می‌توانید از قفسه‌ های دکور هم استفاده کنید. معمولاً در خانه‌ هایی که فضای کافی برای میز تلویزیون وجود ندارد از این مدل میز استفاده می‌ شود به این صورت که تلویزیون و دکور با هم ادغام می‌ شوند و ترکیبی فوق‌ العاده می‌ سازند.

جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

قرارگیری میز تلویزیون در راستای محور اصلی و کشیدگی اتاق

گاهی بسته به شرایط ناچار می شوید میز تلویزیون خود را در راستای محور اصلی و کشیدگی اتاق قرار دهید. در این صورت شما می‌ توانید با استقرار مناسب مبل ها فضای مناسبی برای میز تلویزیون ایجاد کنید.

جایگاه میز تلویزیون در دکوراسیون

قرارگیری میز تلویزیون موازی با عرض اتاق نشیمن

در صورتیکه اتاق نشیمن شما به شکل مستطیل است یعنی عرض کم و طول زیادی دارد بهترین محل برای قرارگیری میز تلویزیون عرض اتاق است. با قرار دادن یک دست مبلمان زیبا در اطراف تلویزیون محیط صمیمی و دوستانه‌ ای را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید و از جای مناسب تلویزیون خود نهایت استفاده را ببرید.