سایر

آیا صندلی ماساژور واقعا مفید است؟

در ابتدا باید بگوییم که ماساژ می‌ تواند برای از بین بردن تنش، استرس و دردهای پشت به شکل معجزه‌ آسایی عمل کند اما این هم می‌ گوییم که همیشه و در هر لحظه نمی‌ توانیم از خدمات ماساژدرمانی و فردی که تخصص این حرفه را دارد بهره بگیریم. به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی اکنون صندلی‌ های الکترونیکی در اختیارمان قرارگرفته است که می‌ تواند این نیاز را به طور کامل مرتفع کند. بی‌ شک تعدادی از افراد فکر می‌ کنند که صندلی‌ ماساژور تنها یک وسیله‌ تجملاتی است و نیازی نیست که از آن در خانه‌ ها استفاده شود. با این‌ حال بسیاری هم هستند که مزایایی که این وسیله دارد را با ارزش‌ تر از قیمت صندلی ماساژور می‌ دانند.

ماساژور

ماساژ برای تسکین درد

یک ماساژ حرفه‌ ای با دست می‌ تواند تا حد زیادی دردهای کمر را بهبود ببخشد. به همین نسبت صندلی‌ هایی طراحی‌ شده‌ اند که می‌ توانند بدون نیاز به تعامل فرد به‌ فرد برخی از معیارهای تسکین درد و آرامش را فراهم کنند. گرفتن ماساژ در محیط منزل با کاربری آسان و صرفه‌ جویی در زمان می‌ توانند دلایل محکم و قوی برای خرید یک صندلی ماساژور باشند.

ماساژور

اما آیا واقعاً این صندلی‌ ها خواص درمانی دارند؟

تحقیقات جامعی در این باره صورت گرفته است که نشان می‌ دهد ۴ دلیل منطقی وجود دارد که نشان می‌ دهد چرا صندلی‌ های ماساژ برای افراد مفیدند.

ماساژ جریان خون وریدی و لنفاوی را بهبود می بخشد.

این صندلی ها با فشارهایی که بر عضلات وارد می کنند میزان جریان خون در رگ ها را افزایش می دهند. افزایش جریان خون سبب جذب عناصر غذایی در ماهیچه ها و بافت های بدن می شود. همچنین افزایش گردش خون سموم را از لنف های بدن دور می کند.

ماساژتراپی استرس و تنش را کاهش و انعطاف‌ پذیری را افزایش می دهد

به‌ طور کل ماساژ تراپی برای عضلات ضعیف شده بسیار مفیدند و می‌ توانند آنها را تقویت کنند. حال این صندلی‌ ها به‌ گونه‌ ای طراحی‌ شده‌ اند که می‌ توانند این عمل را همانند تراپیست های حرفه‌ ای انجام دهند و عضلات را به آرامش برسانند.

ماساژ میزان اندورفین را افزایش می‌ دهد

این را شاید بتوان بهترین ویژگی و مزیت ماساژ تراپی دانست. اندورفین ماده ای شیمیایی‌ است که هنگامی‌ که از بدن عبور می‌ کند احساس خوبی در فرد ایجاد می‌ کند. افزایش سطح اندورفین با بهبود سریع‌ تر، کاهش درد و کاهش اضطراب ارتباط مستقیم دارد و گفتنی است که صندلی‌ های ماساژور در این کار خبره هستند.

کمک می‌ کند به وضعیت خوبی برسید

صندلی‌ های ماساژ عضلات خاصی را هدف قرار می‌ دهند و دردها را از بین می‌ برند. با آرام گرفتن عضلات تعادل در بدن حفظ می‌ شود نتیجه آنکه تحرک در بدن افزایش می یابد. گرایش طبیعی به کاهش درد باعث ایجاد استرس ناشی از عضلات و رباط‌ های مجاور می‌ شود که صندلی‌ های ماساژور به‌ راحتی به رفع آنها کمک می‌ کنند.

این مزایای صندلی‌ های ماساژ ازلحاظ جسمی منجر به کاهش علائم رایج درد پشت می‌ شود و کاهش درد سبب بهبود وضعیت روحی و رسیدن به آرامش می شود. از طریق مطالعه‌ کامل بدن انسان و تجزیه‌ و تحلیل بازخورد صندلی‌ های ماساژور با دستیابی به مزایای مشابه با ماساژ تراپی ساخته‌ شده‌ اند.

ماساژور

در این موارد از صندلی های ماساژ استفاده نکنید

به طور کلی همه ماساژ درمانی ها غیر تهاجمی هستند و خطرات بسیار کمی دارند. اما همانطور که گفتیم بهتر است قبل از استفاده از این صندلی ها حتما با دکتر خود مشورت کنید. در کل باید بگوییم که در شرایط زیر نباید از این صندلی ها استفاده شود:

بیماری های پوستی عفونی، خارش و تحریک پوست، زخم بهبود نیافته، بلافاصه بعد از عمل جراحی، کسانی که سابقه لخته شدن خون و ترشحات خونی دارند، بیماری های گردش خون مانند فلبیت یا ورید واریسی، زخم های التهابی یا عفونی، قسمت هایی از بدن که بافت آنها آسیب جدی دیده است، شکستگی و کبودی، بلافاصله بعد از شیمی درمانی یا پرتودرمانی.

 

پزشکان و انجمن‌ های متخصص در کالجی در آمریکا ماساژ را به‌ عنوان راهی برای کاهش درد مزمن توصیه می‌ کنند. تراپیست های ماساژ حرفه‌ ای از تکنیک‌ های به‌ خصوصی برای کار بر روی عضلات استفاده می‌ کنند و متخصصان این تکنیک‌ ها را به صندلی‌ های ماساژ آورده‌ اند تا افراد بتوانند در هر زمان از خدمات ماساژ تراپی بهره ببرند. با توجه به موارد عنوان‌ شده و تحقیقات صورت گرفته می‌ توان گفت که به‌ راستی صندلی‌ های ماساژ می‌ توانند به‌ اندازه‌ تراپیست ها در بهبود درد، گرفتگی عضلات و کاهش تنش به خوبی عمل کنند.