فضای باز

10 ایده دکوراسیون کریسمس برای فضای باز

ایجاد یک منظره زیبای کریسمسی برای فضای بیرون
ایجاد یک منظره زیبای کریسمسی برای فضای بیرون

1-ایجاد یک منظره زیبای کریسمسی برای فضای بیرون

استفاده از چراغ های ریسه ای و چشمک زن یکی از تزیینات کلاسیکی است که همیشه برای کریسمس از آن استفاده می شود؛ اما بهترین ایده های تزیینی کریسمس در فضای باز استفاده از عناصر طبیعی است. درختان، درختچه های کوتاه و حتی پوشش زمین می توانند نقش مهمی در ایجاد یک چشم انداز زیبای جادویی داشته باشند که همسایگان و مهمانان را خوشحال کنند. همچنین گیاهان تزیینی می توانند منظره ای شگفت انگیز را در داخل خانه به وجود بیاورند. استفاده از عناصر طبیعی را در تزیین خانه و سایر تزیینات فضای باز فراموش نکنید.

انتخاب درخت برای تزیین کریسمس

انتخاب درخت برای تزیین کریسمس

2-انتخاب درخت برای تزیین کریسمس

وقتی نوبت به انتخاب درخت برای تزیین کریسمس می رسد همواره به درختان همیشه سبز فکر می کنید همانند معروف ترین گیاهانی که در تزیینات کریسمسی رایج است؛ اما فکر نکنید که درختان و درختچه هایی که برگی ندارند برای کریسمس بی فایده هستند. بدنه و شاخه‌ های درختان بدون برگ و یا کم برگ چارچوب ایده‌آلی برای نمایش نورهای خیره‌ کننده در فضای باز هستند.

استفاده از درختچه های کوتاه قد در مقابل ورودی

استفاده از درختچه های کوتاه قد در مقابل ورودی

3-استفاده از درختچه های کوتاه قد در مقابل ورودی

یکی از ایده های تزیینی کریسمس، استفاده از درختچه های کوتاه قد برای تزیین در ورودی خانه ها است که می تواند چشم انداز زیبایی را ایجاد کند. این درختچه ها می توانند سال‌ها درون گلدان خود به آهستگی رشد کنند. همان‌ طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در این تصویر تقارن رعایت شده است. معمولا این ایده برای درهای دو طرفه پیشنهاد می شود. بر روی هر در یک تاج گل کریسمس قرار داده شده است و دو درخت صنوبر کوتاه قد این تقارن را رعایت کرده اند.

یک درخت کریسمسی را در حیاط خود پرورش دهید

یک درخت کریسمسی را در حیاط خود پرورش دهید

4-یک درخت کریسمسی را در حیاط خود پرورش دهید

معمولاً وقتی صحبت از تزیین درختان کریسمس می شود، به تزیینات فضای داخلی فکر می‌کنیم؛ اما اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید می توانید درختان همیشه سبز مانند درخت صنوبر آبی کلرادو را در حیاط خود پرورش دهید، چرا که می توانید در زمان کریسمس آن درخت را با وسایل زیبا تزیین کنید و از آن لذت ببرید.

از شاخه های افقی درختان برای تزیینات کریسمس غافل نشوید

از شاخه های افقی درختان برای تزیینات کریسمس غافل نشوید

5-از شاخه های افقی درختان برای تزیینات کریسمس غافل نشوید

در فضای بیرونی خانه خود راه بروید و به تمام فضا با دقت نگاه کنید. چطور است که از شاخه های افقی درختان به عنوان یک عنصر تزیینی استفاده کنید؟ برخی از درختان دارای شاخه هایی هستند که به صورت افقی رشد می کنند. درخت زغال اخته از آن مدل درخت ها است. شما می توانید مانند تصویر بالا اگر درخت این چنینی در حیاط خانه خود دارید فرصت را غنیمت بشمرید و با گوی های زیبای رنگی این شاخه های خشک را زیبا کنید.

تزیین جعبه های گل مقابل پنجره ها برای کریسمس

تزیین جعبه های گل مقابل پنجره ها برای کریسمس

6-تزیین جعبه های گل مقابل پنجره ها برای کریسمس

این روزها معمولا برای زیبایی هر چه بیشتر فضای بیرونی در مقابل پنجره ها باکس های گل قرار داده می شود که معمولا در فصل بهار تا اوایل پاییز در داخل آنها گل های زیاد و رنگارنگی کاشته می شود؛ اما در فصل زمستان این باکس ها خالی از گل هستند؛ بنابراین این باکس های گل بهترین ایده برای تزیینات کریسمسی است که می توان با درختچه های همیشه سبز و روبان و گوی های رنگی آن ها را تزیین کرد. استفاده از وسایل تزیینی کوچک می تواند زیبایی و تفاوت زیادی را در دکوراسیون ایجاد کند. اگر به پنجره تصویر بالا نگاه کنید، چهار شئ قهوه‌ای را می ببینید که این باکس گل را متفاوت و زیبا کرده است این ها غلاف های نیلوفر آبی هستند که می توانید آن ها را از فروشگاه خریداری کنید؛ اما در نهایت این باکس به وسیله میوه های وحشی قرمز رنگ زیباتر شده است.

استفاده از برگ های همیشه سبز و چراغ های ریسه ای

استفاده از برگ های همیشه سبز و چراغ های ریسه ای

7-استفاده از برگ های همیشه سبز و چراغ های ریسه ای

استفاده از برگ های همیشه سبز و چراغ های ریسه ای، حتی اگر به تنهایی تزیین شده باشند، می توانند در تزیینات کریسمسی ورودی و جلوی در خانه توجه زیادی را به خود جلب کنند. این عناصر تزیینی می توانند فضای زیادی را بپوشانند و به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند که به راحتی در اطراف یک در و یا دیگر اجزای خانه استفاده شوند. علاوه بر اینکه از این تزیینات می توان بر روی درهای ورودی یا بر روی نرده ها استفاده کرد می توانید در دور ستون های ایوان بپیچید و برای تزیین صندوق پستی استفاده کنید.

تزئینات کریسمس با میوه

تزئینات کریسمس با میوه

8-تزیینات کریسمس با میوه

یکی از ایده های رنگی و شادی آور کریسمس تزیین با میوه های رنگی است. در تصویری که مشاهده می کنید در ورودی خانه دارای سر در نیست به همین دلیل میوه ها را با یک آرایش زیبا به سادگی در بالای این در قرار داده اند و این تزیین به عنوان وسیله‌ ای برای تزریق رنگ در ورودی عمل می‌کند. توجه داشته باشید که آناناس از دیرباز نمادی برای استقبال بوده است و معمولاً از آناناس های تزیینی برای ورودی خانه ها استفاده می شود.

استفاده از رنگ های قرمز و سبز در تزئینات کریسمس

استفاده از رنگ های قرمز و سبز در تزئینات کریسمس

9-استفاده از رنگ های قرمز و سبز در تزیینات کریسمس

با اضافه کردن رنگ های قرمز و سبز فضا را کریسمسی کنید. صاحب این خانه برای تزیین کریسمسی خود از دو رنگ اصلی کریسمس، سبز و قرمز استفاده کرده است. معمولاً رنگ قرمز در مسیحیت به معنای خون حضرت مسیح است که انرژی می بخشد و رنگ سبز نشان از زندگی ابدی است. در عکس بالا از رنگ سبز در حلقه گل و گلدان های ورودی استفاده شده است و از رنگ قرمز برای در ورودی این خانه و ساقه بید و میوه های وحشی قرمز روی حلقه گل استفاده شده است و در نهایت با زیبایی خیلی زیاد به استقبال مهمانان می روند.

تزیین درختچه های کوچک حیاط برای کریسمس

تزیین درختچه های کوچک حیاط برای کریسمس

10-تزیین درختچه های کوچک حیاط برای کریسمس

زمانی که با چراغ های ریسه ای کریسمس حیاط را تزیین می کنید بوته های موجود در حیاط خود را فراموش نکنید. اگر بوته هایی را در امتداد دیوار خانه خود کاشته اید برای تزیین آن ها با چراغ های ریسه ای رنگی فرصت خوبی دارید. درختچه ها را با چراغ های رنگارنگ کریسمسی زیبا کنید. به نور زیبایی که از زیر برف ها می درخشد فکر کنید. در این شرایط اگر برف بر روی بوته ها ببارد آن ها زیباتر به نظر می رسند، زیرا ریسه های رنگی برف را روشن می کنند و رنگ‌ های جالبی به آن می‌دهند.