مبلمان اداری

صندلی ارگونومیک چیست؟ معرفی مدل و خرید صندلی ارگونومیک

صندلی ارگونومیک چیست

با خرید صندلی ارگونومیک، بسیاری از مشکلات مانند کمر درد و پا درد در ادارت حل می شود. این صندلی یکی از مهم ترین تجهیزات و مبلمان اداری است و به خوبی از کمر و ستون فقرات محافظت می کند. صندلی های اداری ارگونومیک بسیار نرم و راحت هستند و بر مبنای استانداردهای روز دنیا تولید می شوند. این صندلی اداری بهترین انتخاب برای کارهای طولانی هستند؛ چون متناسب با فیزیک بدن کارمندان طراحی می شوند. صندلی های ارگونامیک باعث می شوند ستون فقرات و سایر اندام های بدن در موقع نشستن در حالت درست قرار بگیرند.

صندلی ارگونومیک

بهترین صندلی ارگونومیک برای محیط کار

حتما بخوانید:

مبلمان اداری از کجا بخریم؟

بررسی اجزای مختلف صندلی ارگونامیک

در این مقاله کارشناسان ما در مجله ساویس شما را با ویژگی های این صندلی آشنا می کنند.

 • ارتفاع صندلی: قبل از خرید صندلی ارگونامیک، باید ارتفاع آن را در نظر بگیرید. بهترین ارتفاع، ارتفاعی است که هنگامی که روی صندلی می نشینید و پاهایتان آویزان است، اذیت نشوید. هنگام نشستن روی این صندلی، لگن و زانو باید در زاویه 90 درجه قرار بگیرند و پا باید به راحتی به زمین برسد.
 • نشیمنگاه صندلی: این قسمت از صندلی، در دو مدل نرم و سفت طراحی می شود. صندلی های اداری ارگونومیک از مدل سفت هستند تا حرکت عضلات پایین تنه کمتر شود. به این ترتیب به ستون فقرات آسیب کمتری می رسد.
 • عرض و عمق صندلی: در هنگام انتخاب مدل صندلی ارگونومیک باید به عمق و عرض صندلی توجه کرد. عمق صندلی باید به اندازه ای باشد تا کمر فردی که روی آن نشسته است با پشتی صندلی تناسب داشته باشد. کارمندان باید بتوانند به راحتی روی صندلی بشینند و همچنین به آسانی جا به جا شوند.
 • پشتی صندلی: یکی از مهمترین ویژگی صندلی ارگونامیک، حفظ گودی کمر است. صندلی های اداری طبی به خوبی گودی کمر را پر می کنند. از آن جایی که ستون فقرات شکلی منحنی دارد، صندلی باید به گونه ای انتخاب شود که گودی کمر را به خوبی پر کند.
 • تکیه گاه: مدل تکیه گاه این صندلی اهمیت زیادی دارد و باید به گونه ای تنظیم شود که کمر و ستون فقرات در حالت راحتی قرار بگیرند. تکیه گاه صندلی باید دارای ضامن و قفل ایمنی باشد تا هنگام تکیه دادن به عقب پرت نشوید.

حتما بخوانید:

5 نکته طلایی در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

مطلب مرتبط  نقش مبلمان اداری در چیدمان دکوراسیون داخلی

مزایای خرید صندلی ارگونومیک

وجود صندلی ارگونومیک طبی و اداری، اهمیت زیادی در محیط های اداری دارد. در ادامه این مقاله در ساویس مزیت های این صندلی را بررسی می کنیم.

 • امکان تنطیم صندلی
 • امکان نشستن راحت به مدت طولانی
 • طراحی و تنظیم صندلی متناسب با فرم بدن
 • عدم وجود درد در ستون فقرات، گردن و کمر
 • افزایش کارایی به خاطر عدم خستگی
صندلی ارگونومیک

صندلی ارگونومیک

حتما بخوانید:

آشنایی با انواع میز اداری مدرن

سوالات متداول در مورد صندلی ارگونومیک

 1. کارایی دسته صندلی ارگونومیک پیست؟

دسته این صندلی به گونه ای طراحی شده که می توانید برای مدت طولانی دست های خود را برای استراحت روی آن قرار دهید.

 1. مهمترین ویژگی صندلی های ارگونومیک چیست؟

مهمترین ویژگی این صندلی ها، قابلیت انعطاف پذیری با بدن و مراقبت از ستون فقرات است.

جمع بندی

قیمت صندلی ارگونومیک تا حدی بستگی به جنس رویه این صندلی دارد. رویه نشیمنگاه باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ چون کارمندان به مدت طولانی روی این صندلی می نشینند. در حقیقت این روکش باید از جنسی باشد که در مدت زمان استفاده طولانی عرق نکند و هوا درآن جریان داشته باشد. این صندلی ها به خاطر اهرم هایی که در زیر آن قرار دارد به راحتی قابل تنظیم هستند.

برای مشاهده مدل های صندلی ارگونومیک و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات این صندلی کاربردی، به سایت ساویس مراجعه کنید. کارشناسان ما در ساویس در کمترین زمان پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

پیشنهاد میکنیم:

ایده های جذاب برای دکور شب یلدا | ۲۵ عکس دکور شب یلدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *