مبلمان اداری

راهنمای خرید میز اداری مدیریتی 1402

راهنمای خرید میز اداری مدیریتی 1402

میزِ یک مدیر به عنوان جز مهمی از مبلمان اداری ، واضح‌ترین ویژگی‌های مدیریتی او را نشان می‌دهد. انواع میز اداری مدیریتی از زمانی که شغل‌های اداری به جامعه‌ی ما وارد شدند، به سرعت نقش خودشان را در محیط اداری یافتند. میزهای مدیریتی به طور معمول ابعادی بزرگ‌تر از میزهای کارمندی دارند، چراکه باید قدرت و نفوذ مدیریت را به رخ بکشند. در این مقاله از گروه مبلمان اداریِ ساویس، راهنمای دقیقِ شما برای خرید میز اداری مدیریت خواهم بود. با این مطلب مجله ساویس همراه باشید.

اهمیت میز اداری مدیریتی در دکوراسیون محیط اداری

میز اداری مدیریتی نقش بسیار ویژه‌ای در دکوراسیون فضای اداری دارد، اما چرا؟ دلیل این نقش این است که مهندسان و دکوراتیوهای فضای اداری، مدیر یک سازمان را ناخدا یک کشتی می‌دانند. ناخداهای کشتی نیز کابین و جایگاه مخصوص به خودشان را داشتند. با الهام از این تصویر، مهندسان دیدگاهی تازه از چگونگی تولید میزهای مدیریتی به دست آوردند. حالا میزهای مدیریتی در ابعاد بزرگتر، پالت‌های رنگی جذاب و طرح‌های فضادار تولید می‌شدند.

امروزه میزهای مدیریت به ابعاد بزرگ خود مشهورند. آن‌ها کشوهای زیادی برای اسناد شرکت دارند و فضایی بزرگ در اختیار دست‌های مدیر قرار می‌دهد تا بتواند میز خود را با انواعِ ابزارهای مدیریت پر کند. همچنین میزهای مدیریت از جنس‌های مختلفی نظیر چوب و فلز تولید می‌شوند تا برای انواع فضاها مناسب باشند. اما اصلی‌ترین ویژگی‌های یک میز مدیریت چیست؟

میز اداری مدیریتی

اصلی‌ترین ویژگی‌های میز اداری مدیریتی

اول از همه، میز اداری مدیریتی باید بزرگ باشد. به قدری بزرگ که به خوبی قدرت و نفوذ شما – به عنوان مدیر – را به رخ بکشد. میزهای چوبی برای فضاهای بزرگ مناسب هستند و میزهای فلزی برای فضاهای کوچک‌تر. در صورتی که دکوراسیون فضای اداری شما رسمی و خشک است، بهتر است که به سراغ طرح‌های رسمی بروید. از طرح‌های فانتزی زمانی استفاده کنید که دکوراسیون فضای اداری شما گرم و صمیمی است. فراموش نکنید که میزِ انتخابی شما، همیشه مقدار قابل‌توجهی رسمیت در خودش داشته باشد. برای تأمینِ این رسمیت، می‌توانید به سمت خریداری و استفاده از میزهایی بروید که رنگ‌های تیره دارند و در ابعاد بزرگ‌تر از حد معمول تولید شده‌اند.

در انتها، فراموش نکنید که میز مدیریت باید ویژگی ارگونومی بودن را در دل خودش جای داده باشد. ارگونومی یعنی اینکه میز مدیریتیِ شما ارتفاعش آن‌قدر زیاد نباشد که کمر شما را درد بیاورد و آن‌قدر کم نباشد که عضلات شما را بیخودی درگیر کند. انتخاب یک صندلی مدیریتی مناسب نیز یکی از کلیدی‌ترین نکته‌های دکوراسیون مدیریتی است.

میز اداری مدیریتی

خرید میز اداری مدیریتی

خرید یک میز اداری مدیریتی برای مدیران سازمان‌ها بسیار مهم است. شما به عنوان یک مدیر باید به طیف وسیعی از انتخاب‌ها دسترسی داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن خرید خود را انجام دهید. ما در گروه مبلمان اداری ساویس، وسیع‌ترین گزینه‌های میز اداری مدیریتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. ما بهترین محصولاتِ بازار را در قالب بهترین خدمات به شما عرضه می‌کنیم.

برای دسترسی به میزهای مدیریتی ساویس، کافی است این لینک را باز کنید. در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوال درباره خرید میز اداری مدیریتی، با مشاوره رایگان و 24 ساعته‌ی ما به شماره 02166739890 تماس بگیرید.

خرید میز اداری مدیریتی

سوالات متداول

میز مدیریتی چه ویژگی‌هایی داره؟

یک میز اداری مدیریتیِ مناسب، در ابعاد بزرگ و ارتفاع مناسب تولید می‌شود و بیشترین همخوانی ممکن را با دکوراسیون محیط اداری دارد؛ اما در عین حال هویتی مستقل از خود دارد تا به بیننده ثابت کند که مدیر دارای قدرت و نفوذ به خصوص خودش بر محیط است.

از کجا میز مدیریتی بخرم؟

خرید انواع میز اداری از جمله میز مدیریت از گروه مبلمان اداری ساویس، با کمترین قیمت و بهترین خدمات در کوتاه‌ترین زمانِ ممکن اجرایی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *