سبک زندگی

جاکفشی و جالباسی های دست ساز

کافی است با نگاه دقیق تر به جزئیات اطرافمان عناصر زیبا و جدیدی بسازیم. در این مطلب ما با چند ایده ساده به ساخت جاکفشی و جالباسی های دست ساز با چوب و مقوا پرداخته ایم. اگر شما جزء افراد خلاق هستید پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جاکفشی و جالباسی های دست ساز

ساخت جالباسی های دست ساز از جنس مقوا

مقوا یک ماده قابل بازیافت، محکم و فشرده است که از آن به عنوان یک ماده مقاوم و تجدید پذیر برای بسته‌بندی در صنعت مبلمان استفاه می کنند و حالا ما می توانیم با چند روش ساده و راحت در طی چند مرحله از این ماده قابل بازیافت برای ساخت یک جالباسی زیبا استفاده بکنیم.

مرحله 1: یک مقوای خوب پیدا کنید

مقوا دارای انواع مختلفی است که هر کدام بسته به لایه بندی و چسباندن لایه ها بر روی یکدیگر متفاوتند. باید سعی کنید قطعه ای پیدا کنید که ضخامت آن یکسان باشد و هیچگونه خراشیدگی و یا آسیبی بر روی آن نباشد که باعث کم شدن دوام آن شود، از سالم بودن مقوا مطمئن باشید.

مرحله 2: کشیدن الگو بر روی مقوا

برای کشیدن الگو بر روی مقوا از یک جالباسی دیگر استفاده کنید و الگو را بر روی مقوا بکشید.

مرحله 3: شکل را برش دهید

برای برش الگو بهتر است از یک کاتر تیز استفاده کنید اگر در دسترس نبود می توانید با یک قیچی به راحتی الگو را برش بزنید. به یاد داشته باشید اصلا اشکالی ندارد در اول کار برش تمیزی نداشته باشید چرا که با آویزان کردن لباس بر روی آن ایرادات برش از چشم ها پنهان می شود.

مطلب مرتبط  دکوراسیون منزل خود را بر اساس ماه تولدتان بچینید

مرحله 4: جالباسی خود را تزیین کنید

برای اینکه یک جالباسی زیبا داشته باشید می توانید با هر وسیله ای که در خانه دارید با کمک چسب حرارتی آن را تزیین کنید.

مرحله 5: جالباسی شما آماده است

اگر نگران استقامت و توان نگهداری این جالباسی هستید می توانید با چسباندن چند لایه مقوا مقاومت آن را بیشتر کنید. در نهایت شما یک جالباسی دست ساز زیبا دارید که از یک ماده بازیافتی در کمترین زمان با کم ترین هزینه آن را ساخته اید و باید به خود افتخار کنید که از خریدن جالباسی های پلاستیکی ارزان که در نهایت به زباله تبدیل می‌شوند خودداری کرده‌اید.

جاکفشی و جالباسی های دست ساز

ساخت جاکفشی با چوب

جاکفشی یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون است که وجود آن در کنار ورودی خانه لازم است. برای ساخت یک جاکفشی ساده می توانید خودتان دست به کار شوید و با چند قطعه چوب بدون استفاده و لوله های لوله کشی که مدت ها است در گوشه انباری قرار گرفته اند یک جاکفشی زیبا درست کنید. در تصویر مشاهده می کنید که طراح با استفاده از چوب، طبقات جا کفشی را درست کرده است و از لوله برای پایه های جاکفشی استفاده کرده است.

جاکفشی و جالباسی های دست ساز

ساخت جاکفشی چرخان با چوب

آیا تا به حال دوست داشته اید یک جاکفشی چرخان برای قرار دادن کفش های خود در گوشه اتاق داشته باشید؟ اصلا نیازی به پرداخت هزینه زیاد برای خرید یک جا کفشی چرخان نیست، شما می توانید با کمی چوب و چند ساعت وقت و خلاقیت یک جاکفشی چرخان درست کنید. این جاکفشی چرخان به شما کمک می کند تا کفش ها خود را تمیز و مرتب نگه دارید و دیگر نگران فضایی برای نگهداری کفش های خود نباشید.

مطلب مرتبط  درباره رنگ سال چه می‌دانید؟

جاکفشی و جالباسی های دست ساز

ساخت جاکفشی خلاقانه با مقوا

به اطراف خود دقیق تر نگاه کنید، شاید ساده ترین وسایلی که به ذهنتان نمی رسد را بتوانید با کمی خلاقیت به یک جاکفشی زیبا تبدیل کنید. ایده ارزان و ساده دیگر برای ساخت جاکفشی استفاده از مقواهای بدون استفاده است. ساخت این جاکفشی یک ایده خلاقانه با یک ظاهر زیبا و منحصر به فرد است که نظم خوبی به کفش های شما می دهد. این ایده مناسب برای کمد و یا اتاق خواب های کوچک است که باعث صرفه جویی در فضا می شود.

جاکفشی و جالباسی های دست ساز علاوه بر صرفه جویی در هزینه های شما باعث می شوند شما با هر بار دیدن آنها به خود ببالید.

نوشته های مشابه