پارتیشن اداری

آشنایی با ویژگی ها و مزایای پارتیشن مدرن اداری

آشنایی با ویژگی ها و مزایای پارتیشن مدرن اداری

آشنایی با ویژگی ها و مزایای پارتیشن مدرن اداری: در ابتدا قصد داریم به این موضوع مهم بپردازیم که اصلاً پارتیشن مدرن اداری چیست؟ و یا چه تعریفی دارد؟ به طور کلی می توانیم بگوییم در فضاهای اداری برای جداسازی موقت و یا به عبارتی پارتیشن بندی از پارتیشن مدرن اداری استفاده می کنند.

آشنایی با ویژگی ها و مزایای پارتیشن مدرن اداری

هدف اصلی آن تفکیک فضا می باشد. استفاده از این نوع پارتیشن ها به زیبا سازی فضا کمک قابل توجهی می‌کند. پارتیشن های مدرن اداری یک دیوار موقتی را می سازند که نیمی از سر و صداهایی را که در یک محیط اداری وجود دارد خنثی می کند.

بنابراین کارکنان می‌توانند با آرامش بیشتری به کار خود مشغول شوند و تمرکز کافی را داشته باشند. بدون شک این موضوع در افزایش میزان بهره‌وری و بازدهی سازمان مربوطه نیز تاثیرگذار است. قابل ذکر است بگوییم پارتیشن مدرن اداری در طرح های متنوع و مختلفی وجود دارد. این نوع پارتیشن ها با توجه به نوع کاربری، ارتفاع، متریال، ترکیب بندی رنگ و غیره می‌تواند در طراحی دکوراسیون فضاهای اداری استفاده شوند. استفاده از آن ها باعث نظم بخشی و بهینه سازی فضای اداری خواهد شد.. پارتیشن های مدرن اداری ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی دارند که در ادامه شما را با هر کدام از این ویژگی ها بیشتر آشنا خواهیم کرد.

ویژگی‌های پارتیشن مدرن اداری

یکی از ویژگی‌های اصلی پارتیشن مدرن اداری اجرای آسان آن است. علاوه بر این موضوع، تعمیر و تعویض آن نیز کار چندان سختی نیست و به راحتی انجام می‌شود. قابلیت نصب پرده نیز از دیگر ویژگی‌های این نوع پارتیشن به شمار می‌آید. پارتیشن های مدرن اداری عایق صوتی و حرارتی بسیار خوبی هستند. این نوع پارتیشن ها به طور کلی طول عمر بالایی دارند و ارزان و مقرون به صرفه نیز می باشند. از این رو در میان مردم از محبوبیت بسیار خوبی برخوردار است.

این نوع سازه در بهینه سازی محیط نقش قابل توجهی دارد و این قابلیت را دارد که در ابعاد متنوع پیاده سازی و اجرا گردد. این نوع پارتیشن سبک است و در رنگ ها و طرح های مختلفی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. جداسازی و اجرای دوباره این نوع پارتیشن بسیار آسان است. قابلیت ضد آب بودن را نیز باید به فهرست ویژگی های پارتیشن مدرن اداری اضافه نماییم. علاوه بر همه مواردی که تا به اینجا به آن ها اشاره کردیم زیبایی ظاهری آن را نیز نباید فراموش کنیم.

پارتیشن مدرن اداری در چه مدل هایی وجود دارد؟

به طور کلی می توانیم بگوییم که پارتیشن مدرن اداری در دو نوع ثابت و متحرک  وجود دارد. البته بر اساس نوع متریال و از نظر تعداد جداره به انواع مختلف دیگری نیز تقسیم می‌شود. به عنوان مثال پارتیشن اداری از نظر تعداد جداره در دو نوع تک جداره و دوجداره وجود دارد.  متریال های سازنده پارتیشن مدرن اداری معمولاً می‌تواند از نوع شیشه ای، چوبی اداری، ام دی اف، آلومینیومی و یا حتی ترکیبی باشد.

استفاده از پارتیشن مدرن اداری چه مزایایی دارد؟

درگذشته برای اینکه ساختمان را تقسیم بندی کنند و از این طریق چند فضای مختلف در اختیار داشته باشند از دیوارها استفاده می‌کردند. اما همانطور که همه ما می‌دانیم ساخت دیوار نیاز به هزینه زیادی دارد و علاوه بر آن بسیار زمان‌بر است. هرچند دیوار استحکام بسیار بالایی دارد و به راحتی از بین نمی‌رود. این روز ها استفاده از پارتیشن مدرن اداری بسیار بیشتر شده است. استفاده از پارتیشن با مزایایی که دارد بسیاری از مشکلات نظیر هزینه بالا و زمان زیاد را برطرف کرده است.

به طوری که سرعت ساخت پارتیشن مدرن بسیار بالا است و در زمان صرفه جویی می شود. علاوه بر آن در ساختمان های استیجاری نیز قابل استفاده است و فضای بسیار کمی را اشغال می کند. این موضوع باعث می‌شود فضای ساختمان کوچک تر نشود. در صورتی که در گذشته با ساخت دیوار فضای ساختمان به فضای کوچکتری تبدیل می‌شد. بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم که امروزه استفاده از پارتیشن مدرن اداری مناسب تر است. با پارتیشن بندی می توان ضمن صرف کردن هزینه ای کمتر چندین فضا را در یک ساختمان ایجاد نمود.

قیمت پارتیشن مدرن اداری

تا به اینجا در مورد اینکه پارتیشن مدرن اداری چیست و چه ویژگی هایی دارد اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم.  علاوه بر آن به بررسی مزایای استفاده از این نوع پارتیشن پرداختیم. اکنون در این قسمت قصد داریم به این موضوع مهم بپردازیم که قیمت پارتیشن مدرن به چه عواملی بستگی دارد؟ به طور کلی می‌توانیم بگوییم که عوامل بسیار زیادی بر قیمت پارتیشن های مدرن اداری تاثیرگذار هستند.  قیمت پارتیشن اداری مدرن به فریم، جنس بدنه و تعداد جداره بستگی دارد. البته داشتن شیشه، تعداد درب و غیره را نیز باید در نظر بگیریم. همگی این موارد در قیمت متغیر آن تاثیر گذار می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *