طراحی صنعتی

آشنایی با قفسه مدولار طراحی ناتالیا جسی

این محصول همانطور که از صفتش واژه نومدیک می شود استنتاج کرد برای یک زندگی کوچ نشینی یا در واقع جا به جایی های مکرر در زندگی شهری مناسب است. با ما همراه باشید تا در مورد چرایی و چگونگی طراحی و تولید قفسه مدولار لینکو بیشتر بدانید.

قفسه مدولار لینکو

لینکو چیست ؟

لینکو مجموعه ای از فریم ها یا همان قاب های فلزی و لولاهای چوبی است که با تنوع بسیار زیادی می توانند به هم متصل شوند و تشکیل انواع قفسه را بدهند. این قفسه ها می توانند به عنوان رخت آویز، پنل هایی برای فضای اداری، جدا کننده فضا، محل نگهداری وسایل کودکان و … استفاده شوند. درون سیستم اکسسوری هایی مثل آیینه، جالباسی، طبقه، سینی های نگهداره و محفظه های نگهداری از جنس چرم و پارچه می توانند نصب شوند. محصول نهایی نیاز به نصب ندارد و به صورت آزاد می ایستد و با استفاده از لولاها می توان آن را متناسب با شکل فضا تنظیم کرد. وقتی به آن نیاز ندارید به راحتی جمع می شود و بسیار آسان قابل حمل و نگهداری در انبار است. هرگاه خواستید قطعه ای به آن اضافه کنید می توانید آن قطعه را خریداری کرده و به کار ببرید. لولاها به گونه ای دو تکه طراحی شده که می شود به راحتی آنها را روی فریم فلزی نصب کرد یا از آن جدا کرد. تمام اکسسوری ها بدون نیاز به پیچ و به آسانی نصب می شوند و بخش های پارچه ای و چرم با تسمه به قاب اصلی متصل می شوند.

ایده و تفکر تولید محصول

جسی خود در این مورد می گوید: «زندگی خانوادگی پر سفر من موجب ایجاد انگیزه برای تولید سیستم لینکو شد. پس از سال ها زندگی در یک خانه بزرگ در حومه شهر من یه یک آپارتمان کوچک در لندن نقل مکان کردم و حتی موردی پیش آمد که ۵ نفر با هم در یک کانتینر زندگی می کردیم و من ناچار به خرید مبلمانی می شدم که می دانستم باید به زودی از شر آنها خلاص شوم.» جسی در ادامه توضیح می دهد با این تغییرات مستمر در مکان و موقعیت زندگی این سؤال برای من پیش آمد که دقیقا به چه اقلامی نیاز دارم و تصمیم گرفتم مبلمانی سبک، قابل انعطاف و قابل حمل برای استفاده در سفرهای ماجراجویانه و جا به جایی های مکرر طراحی کنم. لینکو این امکان را به دارنده آن می دهد که با حداقل امکانات ضروری بتواند با سلیقه خودش محیط زندگیش را بیاراید و سامان بدهد.

قفسه مدولار لینکو

مواد به کار رفته در تولید

فریم اصلی قفسه مدولار لینکو از فلز خم است که با رنگ پوششی پودری، مس یا کروم تولید می شود. لولاها چوبی و از جنس چوب گردو یا بلوط هستند و طبقات و قلاب ها نیز فلزی هستند. محفظه های نگهدارنده کالا نیز از جنس پارچه، ماهوت یا چرم طراحی شده اند. جسی معتقد است سایر محصولات مسافرتی و قابل حمل معمولا از جنس خوبی برخوردار نیستند و بنابراین برای مصرف دائمی در خانه خیلی مناسب نیستند. به همین دلیل روی کیفیت قطعات خیلی حساس بوده و سعی کرده محصول در عین حال که سبک و قابل حمل است از کیفیت و ظاهر خوبی برخوردار باشد. پروژه طراحی و تولید این محصول در مارس ۲۰۱۵ آغاز شد و در آوریل ۲۰۱۶ به پایان رسید و برای اولین بار در نمایشگاه معروف Salone del Mobile 2016 رونمایی شد.

قفسه مدولار لینکو

ناتالیا جسی در تولید محصولات سبک و منعطف و قابل حمل تخصص و شهرت دارد و تأکید می کند که طراح باید با محصول ارتباط خوبی برقرار کرده و خودش جزئی از فرایند طراحی محصول باشد. از دیگر محصوات او می توان به StoolNboxes و the Monoblock desk اشاره کرد.

نوشته های مشابه